• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  9. kolo - 2. 10. 2022
  Strašidelná první půle nás položila

  Meteor Praha VIII B - Sokol Lipence 5:1 (4:0))


  Na suverénně nejhorší travnatou plochu v Praze jsme cestovali přes celou Prahu s některými absencemi, zejména neúčast Matta Winterse ve stoperské dvojici byla citelná. Nedorazil ani Yoni Girardey, který omylem jel na zápas na hřiště Meteoru v Libni. O zraněných hráčích a hokejistech ani nemluvě...

  Domácí, v tabulce hned za námi, jsou týmem plným mladíků, kteří se do nás zakousli hned od začátku. Nutno říci, že zdatným pomocníkem jim byl vítr, který domácím vál do zad. Meteor si vytvořil několik rohových kopů a po jednom takovém to tam ve 14. minutě spadlo, to když dva domácí plejeři ve výskoku sice míč minuli, ale ten se nešťastně odrazil od Rádi Šedivého za bezmocného Tomáše "Nelidu" Poula. Viz foto.  Pak přišla hrůzostrašná 21. minuta, kdy jsme inkasovali hned dvakrát a prohrávali už 3:0. V obou případech by se dalo říci, že za inkasované branky mohla naše nedůrazná a měkká hra, zejména u třetí branky.

  My jsme se do vyložených šancí prakticky nedostávali, za zmínku snad stojí pár zblokovaných střel či pokusů mířících mimo zařízení. Na 4:0 jsme inkasovali z trestného kopu, který Nelida sice vyrazil, ale z dorážky mu propasíroval míč pod tělem domácí hráč do naší sítě. 4:0 a bylo prakticky po zápase. Frustrovaný Nelida málem rozkopal tyč domácí branky...  Druhá půle byla, i bez podpory větru, který ustal, z naší strany lepší. Skoro by se dalo říci, že jsme na těžkém terénu (první půle dost propršela) byli rovnocenným soupeřem. Nadeem Meghji dokonce v 60. minutě skvěle vybojoval zdánlivě ztracený míč a ten předložil asi metr před brankovou čárou na kopačky Davida Čecha. Dave jen nastavil nohu a snížil na 4:1.

  Hru jsme ve druhém poločase již otevřeli, nebylo co ztratit. To samozřejmě znamenalo útoky do naší odkryté obrany, ale soupeř byl nepřesný nebo zasáhl střídající Radek "Čína" Činovec v naší kase. Bohužel ale ani naše šance nebyly z kategorie vyložených, nicméně alespoň jsme trochu hráli fotbal, na rozdíl od první půle. Soupeř pak v nastavení uzavřel skóre na 5:1, to když skóroval po rychlém brejku do naší odkryté svatyně.

  Zápas jsme si prohráli v první půli svojí nedůrazností a neschopností si přesně přihrát. Je nutno však pochválit dobře hrající domácí mladíky. Ale i my jsme nasadili benjamínka, a to ještě o dost mladšího. Svůj křest si za A tým odbyl Matěj Císařovský, kterému v den zápasu chybělo do 16. narozenin 11 dnů.  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Meghji, Pecka, J.Vladyka (82. Císařovský), Šedivý (60. Daniel Čech), Cikrt, Mba Ndong, David Čech, I.Hašek, Vodrážka (46. Abudofour)
  Branka: David Čech
  (krb)