• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  8. kolo - 25. 9. 2022
  Bojovnost a produktivita slavily úspěch

  Sokol Lipence - Avia Čakovice 4:1 (2:1))


  Pavel "Krejzy" Krejzar dává z penalty na 2:0

  Jestliže pro béčko platilo v sobotu Jednou jsi nahoře, jednou dole, u áčka se to dá obrátit. Jednou jsi dole (minule ve Stodůlkách), jednou nahoře (nyní s Čakovicemi).

  Jen týden po výbuchu ve Stodůlkách předvedl lipenecký A-tým diametrálně odlišný výkon. Proti těžkému soupeři, který měl ve svém středu nejlepšího střelce celé soutěže v uplynulém ročníku Jakuba Maivalda nebo bývalé ligové hráče Střížkova Stanleyho Ibeho a Erika Adjeiho, se hráči zakousli a nedali ani píď trávníku zadarmo.

  Naopak už v 9. minutě se pravý bek Nadeem Meghji dostal za obranu soupeře a z úhlu procedil gólmana Čakovic. Byl to pro něj skvělý návrat po svatbě a svatební cestě v jeho vůbec prvním utkání za áčko v podzimní sezóně.

  Hosté drželi míč, Erik Adjei dobře rozděloval přihrávky, křídla se snažila o úniky, ale k ohrožení naší branky to nevedlo. Po dvaceti minutách hry soupeřův obránce špatně rozehrál, k odraženému míčí se dřív než brankář dostal Pavel "Pajas" Vodrážka a obloučkem nasměroval míč do branky. Jenež na brankové čáře míč odrazil dobíhající obránce, Pajas se opět snažil dostat k míči, ale brankář ho stáhnul na zem. Kopala se penalta a brankář mohl být rád, že jeho faul neocenil rozhodčí žádnou kartou.

  Míč si vzal Pavel "Krejzy" Krejzar a s přehledem poslal brankáře na druhou stranu, než poslal míč.


  Matt Winters (2) a Ivan Hašek (7) naskakují na roh Davida Čecha, ale k zakončení se nedostali

  Čakovice se nevzdávaly, a bušily do naší obrany jako hluchý do vrat. Pak v souboji v našem vápně jeden z útočníků upadl a hosté se dožadovali penalty. Hrálo se však dál. Jenže naši hráči jako by na chvíli hrát přestali. Nechal zprava levačkou vystřelit ukrajinského šutéra v barvách Čakovic (něco na způsob střelby slávisty Mosese Usora) a míč krásně zapadl ke vzdálenější tyči branky, kterou v první půli hájil Tomáš "Nelida" Poul.

  Hned po přestávce selhala hostující obrana, pustila za sebe Yoniho Girardeyho a ten se snažil udělat kličku vyběhnuvšímu brankáři. Gólman soupeře však Yoniho těsně mimo vápno sejmul i s balónem a vyfasoval za to (jen) žlutou kartu. Nicméně gólové pohromě pro svůj tým nezabránil. Kopali jsme trestňák a k exekuci se připravili Pavel Krejzar, Ivan Hašek a David Čech. Do míše se opřel posledně jmenovaný a levačkou vymetli vingl čakovické branky.


  Gólman hostí se marně natahuje po míči z trestňáku Davida Čecha...


  ... balón je v síti, brankář na zemi a naši hráči jásají

  David Čech mohl přidat další gól, když se dostal před obránce, ale jeho střelu gólman takřka zázračně vyrazil. Jenže pro odražený balón si doběhl Yoni Girardey bez přípravy poslal míč do brány Čakovic počtvrté.

  A to ještě nemuselo být všechno. Do podobné situace jako David se dostal Boris Mba Ndong, ale brankář byl v souboji tváří v tváři opět úspěšnější.

  Deprimované Čakovice pak přece jen odpadly částečně i fyzicky a naši hráči hru až do konce kontrolovali.

  Mrzutou dohru měl zápas pro dva naše hráče. Pět minut před koncem požádal o asistenci Daniel Čech, který padl vyčerpáním a nebyl schopen pokračovat ve hře. Točila se mu hlava a byl totálně vyšťavený. Přivolaná záchranka ho přes půl hodiny měla v péči a nakonec ho naštěstí neodvezla.

  V úplně poslední minutě pak špatně při doskoku dopadl na kotník Pavel Krejzar a také nebyl schopen hrát dál. Rozhodčí ale zápas raději ukončil. Každopádně se po letech po vítězném zápase v kabině nezpívala Lipenecká hymna. Prostě se to po těch zdravotních patáliích spoluhráčů nehodilo.

  Sestava: Poul (46. Činovec) - Meghji, Winters, Pecka, Krejzar, Cikrt, I. Hašek, Šedivý (46. Daniel Čech), David Čech, Vodrážka (46. Mba Ndong) - Girardey (74. M. Halgaš)
  Branky: Meghji, Krejzar (pen.), David Čech, Girardey
  (jkl)