TJ Sokol Lipence
 • Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  7. kolo - 18. 9. 2022
  Po šesti výhrách přišla ostudná prohra

  Sokol Stodůlky - Sokol Lipence 5:0 (0:0)  Na menší hřiště ve Stodůlkách jsme zajížděli po sérii šesti vítězství jako lídr soutěže, domácí nás ale zejména ve druhé půli posadili na zadek.

  První poločas jsme se ještě drželi, ale mohli jsme inkasovat hned na začátku, naštěstí však Radek Šedivý zatáhl za záchrannou brzdu a z odkryté branky vykopl míč do náruče Tomáše "Nelidy" Poula. Domácí však byli jednoznačně lepší, my se do šancí dostávali sporadicky. Snad jen trestný kop směřující do zdi a šance Pepy Vladyky, který stál v době zakončení zády k brance, stály za zmínku.

  Domácí byli nebezpečnější, střelu k tyči musel Nelida vytěsnit s největšími obtížemi na roh, těsně před odchodem na šaten domácí po sérii rohů dokonce míčem po hlavičce olízli břevno naší svatyně. Stav byl ale stále 0:0. "Přál jsem si, aby byl konec a jeli jsme domů aspoň s bodem," komentoval to po zápase vedoucí týmu Honza "Krbec" Kerbach. To se však vyplnit nemělo.

  Do druhé půle vystřídal na sraz se pozdě dostavivší Faith Adubofour Daniel Čecha, střídali jsme také jako obvykle mezi tyčemi. První šanci Radek "Čína" Činovec v naší kase ještě vyřešil a sebral míč z hlavy zakončujícímu útočníku domácích. Pak jsme měli jsme v cca 50. minutě obrovskou šanci my, to Yoni Girardey bohužel přehodil lobem nejenom gólmana domácích, ale i jeho branku.

  A tak jsme v 58. minutě inkasovali po sporném momentu my. To domácí hráč hrábl v souboji o míč Faithovi do obličeje, což měl být jasný faul. Bohužel se píšťalka neozvala, domácí pokračovali v akci a hnali se ve dvou sami na Čínu. Čína samostatný nájezd vyrazil, bohužel z dorážky do jeho protipohybu se kolega střelce již nemýlil. 1:0 a dále žlutá karta pro Pepu Vladyku za protesty, jak se ukázala nikoli jeho jediná v zápase...  Hned za dalších 6 minut jsme dostali v krátkém sledu další dvě branky, při té na 2:0 byli nedůrazní oba stopeři, další gól přišel po závaru z rohu. 3:0.

  Od těchto chvil jako by nás hra nebavila, někteří hráči to vyloženě odchodili. Proto se nemůžeme divit, že domácí přidali ještě dvě branky. Nadto jsme přišli i o kapitána Pepu Vladyku, který po faulu na samém konci inkasoval sice přísnou, ale přece jen žlutou kartu a šli jsme do deseti. Rozhodčímu se vůbec karty dařilo rozdávat hojně, zřejmě pod vlivem přítomnosti delegáta PFS...

  Takže zasloužená prohra, jenže tentokráte to bylo ostudně (až na některé světlé výjimky) odchozené. Takhle se za lipenecké barvy nebojuje.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šalamoun, Pecka, Krejzar (80. K.Vladyka), Šedivý, David Čech, Cikrt, Daniel Čech (46. Adubofour), Holub, J.Vladyka, Girardey
  (krb)