• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  5. kolo - 4. 9. 2022
  Statečný výkon přinesl tři body a pláč soupeře

  Sokol Lipence - MSM Academy 3:1 (2:1))


  Pavel "Krejzy" krejzar proměňuje penaltu a posílá náš tým opět do vedení 2:1

  Na co by si před zahájením sezóny nikdo nevsadil? Že budeme mít po pěti zápasech 15 bodů a budeme vést tabulku. Ale je to fakt. Koneckonců na druhé místo nováčka Bílé Hory (o dva body méně) by asi taky moc sázky nepadaly...

  Zápasy proti Mezinárodnímu svazu mládeže aneb MSM Academy bývají vypjaté. Mladí kluci z Ukrajiny bývají vždy velmi dobří, ale až přemotivovaní a bublá to v nich jako v přetlakovém hrnci. A o první zářijovm neděli to bylo stejné.

  Kluci mězi 16 a 21 roky jsou velmi talentovaní, rychlí a umějí to s míčem. Musí se na ně hrát velmi pozorně a důsledně. Jako se to podařilo našim hráčům v neděli. Velmi dobře zkracovali hřiště a byli připraveni na rychlé pasy za obranu. Na pokropeném trávníku se velká část pasů dostala až k brankáři Radku Činovcovi, zbytek pohlídali velmi obezřetní obránci.

  Hned v 5. minutě jsme šli ale do vedení. Faith Adubofour vybojoval míč na půlce soupeře, předal Yonimu Girardeymu, ten krásně prostrčil na nabíhajícího levého beka Dominika "Hause" Šalamouna a Haus krásně z první obstřelil brankáře a umístil míč k tyči.

  Hosté vyrovnali v 23. minutě po krásné kolmici. První střelu sice Pavel "Krejzy" Krejzar ješt zblokoval, ale na druhou byl krátký on i brankář Radek "Čína" Činovec.

  Chvíli před koncem poločasu ale hosté zbytečně v rohu velkého vápna faulovali Pepu Vladyku a kopala se penalta. Míč si vzal Krejzy a bezpečně pokutový kop proměnil. 2:1.

  Ve druhém poločase jsme se sice nenechali zatlačit, ale hosté pořád zkoušeli své rychlé protiútoky. Při jednom takovém v 63. minutě zatáhl Krejzy za záchrannou brzdu a těsně před vápnem s míčem vzal i unikajícího útočníka. Musel předčasně pod sprchy. Nařízený trestňák z velmi nebezpečné vzdálenosti kopli ukrajinský útočník prachšpatně do zdi.

  Zajímavou fintu ale vytáhl v 69. minutě gólman Radek Činovec. Všiml si, že hráč číslo 15 Oleksandr Koval má po dresem schovaný řetízek, což je samozřejmě zakázané. Upozornil rozhodčího a ten mu dal zapravdu. Ten přestupek se jmenuje "oklamání rozhodčího nepovolenou výstrojí (řetízek na krku pod dresem)". Koval dostal žlutou kartu - a protože to byla po úmyslné ruce v 1. poločase jeho druhá, musel opustit hřiště. Zamířil nejprve na lavičku a dal se do pláče. Marná sláva, je mu jen 17 let. A to ho ještě vzpětí rozhodčí vyhnal do sprch, protože vyloučený hráč na lavičce být nemůže.

  Hrálo se tedy deset na deset, ale soupeř nechtěl prohrát. Ovšem pravdou je, že i když je to už jiná parta než v minulých letech, borci ani trenér se stále moc neumějí chovat. Za bouřlivé protesty schytal trenér Mykhailo Starostiak žlutou kartu a může být rád, že zůstalo jen u ní. Ve druhé půli házel vztekle láhví jako Pavel Vrba, jen měl štěstí, že to rozhodčí už neviděli.


  Důležitý obranný zákrok Faitha Adubofoura. Těsně před nabíhajícím soupeřem hlavičkoval míč...


  ... a ukrajinský hráč proletěl vzduchem, aniž měl možnost hlavičkovat

  Rozhodující úder symbolicky připravila francouzsko-ghansko-česká osa. Yoni Girardey atakoval rozehrávajícího obránce, míče se zmocnil Faith Adubofour a poslal ostrý centr před branku. Tam do souboje s brankářem i obráncem naskočil Pepa Vladyka a nezdálo se, že by mohl být úspěšný. Jenže truhlíci z MSM se srazili, Pepovi spadl míč na zátylek a odrazil se do sítě. 3:1 a přišel další pláč, tentokrát 17letého obránce, který to zvrtal.


  Velká šance chvíli před koncem, ale míč se nakonec k žádnému z našich hráčů nedostal

  Soupeře jsme ještě mohli dorazit, ve velké šanci se ocitli hned tři naši hráči, ale přihrávka byla přece jen prudká a nikdo nestihl reagovat.

  Bez obou bratrů Hašků, bez stopera Mirdy Pecky a jednoho z tvůrců hry Ondry Holuba dokázali naši hráči vyhrát i popáté v řadě. Naopak se po delší pauze na hřiště vrátil Pavel Vodrážka a Radek Šedivý, který přestoupil zpět z poberounské Tmaně. Diváci byli opět spokojeni, trenéři samozřejmě také. "Byl to prostě kolektivní výkon, všichni do toho dali srdce," pochvaloval si po zápase kapitán Pepa Vladyka.

  Kaňkou bylo pozápasové chování soupeře. Podat ruku si přišli jen tři hráči, ostatní okamžitě utekli na střídačku.

  Sestava: Činovec - K. Vladyka (70. Vodrážka), Winters, Krejzar, Šalamoun, J.Vladyka (79. Daniel Čech), Cikrt, Adubofour (85. M. Halgaš), Mba Ndong, Šedivý - Girardey
  Branky: Šalamoun, Krejzar (pen.), J. Vladyka
  (jkl)