• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  4. kolo - 27. 8. 2022
  Tři body bychom vyměnili na Hášovo zdraví

  AFK Slavoj Podolí B - Sokol Lipence 2:3 (1:1))


  Pavel Hašek předskočil brankáře a po rohu Dominika Šalamouna dal na 0:1

  Ještě zhruba dvě hodiny po zápase by zněl titulek zhruba ve smyslu, že bojovnost našich borců dokázala obrátit výsledek na naši stranu. Bohužel, jak se ukázalo, zranění Pavla Haška se ukázalo jako vážné a my bychom tři body rádi postrádali, jen kdyby byl v pořádku.

  Hned ve druhé minutě vyslal kolmicí Pavel "Krejzy" Krejzar do samostatného úniku Yoniho Girardeyho. Bohužel tomu se na umělce zapletl míč pod nohama a vystřelil až svou slabší levou nohou, gólman neměl problém.

  To ve 14. minutě jsme již mohli radovat, krásný roh zahrával Dominik "Haus" Šalamoun a posadil jej na hlavu právě Háši, který předskočil gólmana a zavěsil na 0:1 (viz úvodní foto). Měli jsme i další šance, prvních dvacet minut jsme domácí prakticky k ničemu nepustili. Ránu Ondry Holuba zblokoval obránce, Daniel Čech se do míče opřel znovu a orazítkoval tyč domácí svatyně. To jsme ještě nevěděli, že se zastřeluje... Škoda, nemusely být nervy.

  Postupně se začali osmělovat i domácí a podařilo se jim vyrovnat. To se dostali rychle do našeho pokutového území, Tomáš "Nelida" Poul stačil ještě zmenšit úhel a vyrazit střelu, z dorážky se ale domácí hráči (možná i s pomoci přiťuknutí rukou) již nemýlili, Tomáš měl dokonale zakrytý výhled. 1:1 ve 30. minutě.

  Pak ještě musel Nelida vyrazit těžkou střelu soupeře. V závěru půle měl dvě šance - tutovky i Háša, bohužel netrefil zařízení a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.


  Radek "Čína" Činovec vyráží roh domácích, jenže vzápětí doupeř vrátil míč do branky

  Soupeř nám bohužel v 56. minutě odskočil na 2:1. Vystřídavší Radek "Čína" Činovec dobře vyboxoval roh (viz foto), bohužel na velkém vápně nikdo z našich nebyl a tentýž hráč jako v první půli (Jáchym Šimeček), se halfvolejem trefil do sítě. Čína něměl šanci, míč skončil v šibenici naší kasy.

  Naši hráči však nerezignovali a za deset minut bylo vyrovnáno. Ondra se probil ze strany do vápna, kde byl stažen a nemohlo následovat nic jiného, než penalta. Háša ji s přehledem proměnil a bylo to 2:2.  Ale to nebyl ještě konec, za nějakých pět minut jsme podnikli po přihrávce Pepy Vladyky rychlý kontr do otevřené domácí obrany (která byla dosti propustná a nedosahovala úrovně ofenzívy domácích) a řítili se ve třech dopředu. Daniel Čech to vzal na sebe a křížnou střelou za tyč zhruba z hranice velkého vápna nám vystřelil v 69. minutě tři body!

  Závěr utkání se dohrával ve vzrušené atmosféře a bylo poměrně dosti ostrých střetů, které rozhodčí ne vždy dostatečně trestal. Domácí útočili ve snaze vyrovnat, naše obrana v čele s Pécou a Mattem však odolávala. V útoku toho neuvěřitelně naběhal Yoni, který měl snad dvoje plíce a dokázal spoustu míčů vybojovat.


  Yoni Girardey běhal vepředu, ale pomáhal i v obraně

  V úplném závěru byl bohužel Háša zraněn. Soupeř ho nešetrně a hlavně zbytečně na zemi "dojel" a Pavel, který se obětavě na zápas dostavil z rodinného víkendu, musel střídat a následně se odebrat se zraněním zad na pohotovost. K dispozici nebude cca dva měsíce... Zranění kamaráda radost z naší výhry značně zkalilo.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šalamoun, Pecka, Winters, Krejzar, Cikrt, Daniel Čech, J.Vladyka (83. Fasanya), P.Hašek (87. M.Halgaš), Holub, Girardey
  Branky: P.Hašek 2, Daniel Čech
  (krb)