• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  2. kolo - 13. 8. 2022
  Yoni Girardey sestřelil Řepy čtyřmi góly

  Sokol Řepy - Sokol Lipence 2:5 (0:2)


  Řepský brankář zázračně vytahuje ze šibenice trestňák Dominika Šalamouna

  S absencemi několika hráčů ze základní sestavy oproti minulému utkání jsme se s přehledem vypořádali za pomoci hráčů z béčka, za což jim patří dík.

  Zpočátku bylo utkání vyrovnané, domácí dokonce rozvlnili naši síť, ale rozhodčí naštěstí správně zapískal ofsajd. Pak už jsme začali úřadovat my. Ve 26. minutě Dominik "Haus" Šalamoun rychle vhodil aut, Ondra Holub se vyhnul hráči a naservíroval míč jak na zlatém podnose Yonimu Girardeymu, kterému jen stačilo metr od brankové čáry nastavit nohu - 0:1.

  O chvíli později jsme dostali možnost trestného kopu, Haus ho krásně zakroutil do šibenice, ale gólman domácích vyškrábl zázračně na spojnici (viz úvodní foto). Míč se odrazil asi metr od branky, kam dobíhal Daniel Čech a hlavou orazítkoval míčem jen tyč!

  Naštěstí o pár minut později se situace z první naší branky skoro zrcadlovitě opakovala, jen s tím rozdílem, že na 0:2 skóroval tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti kapitán Pepa Vladyka. V samém závěru první půle nás na chvilku domácí zamkli a kopali snad pět rohů, ale naše obrana s jistým dirigentem Pécou a hru čtoucím Nelidou v naší kase si se vším poradila.
  Řepy ke konci prvního poločasu kopaly snad pět rohů

  Zápas jsme definitivně ovládli v 50. minutě. To Ondrou Holubem načechraný centr našel metr od brankové čáry opět Yoniho a ten nemohl z bezprostřední blízkosti minout - 0:3. V 57. minutě jsme opět dostali míč do vápna domácích, míč si našel Yoni, který má skvělý výběr místa, a tváří v tvář domácímu gólmanovi podél něj upravil již na 0:4.

  A aby toho nebylo dost, v 68. minutě si (jak jinak) Yoni naběhl na centr ze strany a míč uklidil hlavou k tyči domácí kasy - 0:5. Skvělé představení této nové posily našeho týmu, kterému za odměnu (a za příslušný příspěvek do týmové kasy) předal střídající Pepa Vladyka kapitánskou pásku. "Abych byl upřímný, nehrál jsem zase tak moc dobře," ohodnotil se po zápase Yoni. "Ztratil jsem mnoho balonů. Vítězství a góly jdou za celým týmem," dodal. No tak se můžeme těšit, až se bude cítit dobře :-)

  V samotném závěru utkání jsme však podvědomě trochu polevili a umožnili domácím zkorigovat hrozivé skóre na 2:5.

  Z utkání panovaly určité obavy. Přece jen chyběla prakticky polovina základu, nicméně naskočivší hráči si vedli skvěle, dobře jsme sbírali odražené míče, hráče dostupovali a soupeře k ničemu prakticky nepustili. Na druhou stranu je nutno říci, že soupeř nepatřil k nejtěžším, příští týden proti Troji to bude trochu jiný kafe...

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Kerbach, Pecka, Krejzar, Šalamoun (70.J.Halgaš), J.Vladyka (70.M.Halgaš), Holub, Chambo, Daniel Čech (62. Fasanya), Cikrt (80. Zacha), Girardey
  Branky: Girardey 4, J.Vladyka
  (krb)