• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  1. kolo - 7. 8. 2022
  Áčko se po zbytečných komplikacích vzpamatovalo až závěru

  Sokol Lipence - FK Řeporyje B 6:3 (3:2)


  První gól v nové mistrovské sezóně: Pavel Hašek si dobře naskočil na roh Dominika Šalamouna...


  ... a ve 13. minutě poprvé rozvlnil síť za řeporyjským gólmanem

  Úvodní zápas nové mistrovské sezóny v podání lipeneckého áčka trochu drhnul. Šikovní hráči rezervy Řeporyj, kteří se o postupu z II. třídy dozvěděli až při losování nového ročníku soutěže, dokázali využít chyb, které jim naši fotbalisté nabídli. Zhruba 25 minut před koncem potřetí vyrovnali na 3:3. V těchto chvílích měli dokonce domácí fanoušci obavy, aby hosté zápas neotočili.

  Hráči v červenobílých dresech se vzpamatovali až v poslední čtvrthodině a třemi góly dali razítko na první tři body v novém ročníku.

  První branku dal ve 13. minutě hráč číslo 13 Pavel Hašek. Pěkně si naběhl na rohový kop Dominika Šalamouna, předskočil brankáře a hlavou poprvé rozvlnil síť za zády řeporyjského gólmana.

  Jenže o šest minut později ukázal řeporyjský hráč Filip Šmat pěknou individuální akci, obhodil si Mirka Pecku a pod vybíhajícím Tomáše "Nelidou" Poulem takovým trochu šourákem vyrovnal na 1:1.

  Za tři minut se ale Pavel Hašek znovu hlavou vrhl po míči a podél brankáře upravil na 2:1. Obránci soupeře sice reklamovali, že míč ještě nebyl za brankovou čarou, ale stejně pak doběhl Pavlův bratr Ivan a pro jistotu poslal míč do sítě. Ale sudí signalizoval gól už po první Pavlově střele.

  Neuběhly ještě ani dvě minuty a slibně se rozvíjející akci po levé straně zazdil David Čech přihrávkou do středu pole na kopačky soupeře. Ten podnikl ve dvou rychlý protiútok, první střelu ještě Nelida vyrazil, ale na dobíhajícího Šimona Walzela už neměl nárok.


  Brankář Tomáš Poul zasahuje při rohu Řeporyj

  Do poločasu se naši hráčům podařilo jít opět do vedení. Pavel Krejzar dal dlouhý skákající balón, brankář Řeporyj si křikl, že ho má, ale to nevěděl o tom, že je tam na výletě stoper Matt Winters. Lízl míč hlavou a přehodil strážce řeporyjské branky. Všechny tři góly v první půli tedy byly dosaženy hlavou.

  Do druhého poločasu naši hráči nevstoupili dobře. Hra byla rozhárána, diváci se museli spíš dívat nahoru na vysoké nákopy než na trávník. žádná pohledná akce k vidění nebyla. Do hry se dostal nový hráč, Francouz Yoni Girardey, který hrál v jižních Čechách v TJ Podolí II. Třikrát s ním vyhrál přebor okresu Písek a vždy patřil k nejlepším střelcům týmu. Nyní se ale přestěhoval do Prahy a na doporučení Cyrille Piteaua z B-týmu přestoupil do Lipenců.

  Jenže po pár minutách na hřišti si skrýval tvář do dlaní. Chtěl dát hlavou malou domů do rukou brankáře Radka Činovce, nevšiml si ale útočníka Řeporyj - a ten se tak snadno dostal k vyrovnání. "To byla kravina. Stydím se," řekl po zápase česky 34letý Francouz.

  Tím opravdu vrcholila ta pasáž, kdy diváci snili o dlouhém biči a malém dvorku, aby důrazně ponoukli lipenecké hráče k lepšímu výkonu.

  Ten naštěstí přišel. Dominik Šalamoun zabojoval a ve velkém vápně od brankové lajny zpětně přihrál Pavlovi Haškovi. Ten ještě viděl lépe postaveného bráchu a Ivan bombou ze dvanácti metrů opět strhl vedení na naši stranu.

  Poté se na další výlet kupředu vydal Matt Winters, ale ve vápně byl faulován a kopala se penalta.

  Pavel Hašek ji bezpečně proměnil, završil tak svůj nedělní hat-trick a vydal se na cestu za trofejí nejlepšího střelce soutěže, která mu v minulé sezóně o jeden gól utekla.


  Brankář se při penaltě vrhá k jedné tyči, Pavel Hašek střílí k druhé...


  ... a završuje svůj hat-trick

  Yoni Girardey se snažil odčinit svou chybu při gólu soupeře a krásnou dalekonosnou střelou trefil tyč.

  Konečný výsledek 6:3 pak zfinalizoval perfektní střelou z dálky Boris Mba Ndong.

  Příští sobotu hraje A-tým v Řepích, která v 1. kole prohrály na Slavoji Podolí 6:1.

  Sestava: Poul (46. Činovec) - Krejzar, Pecka, Winters (80. Dan. Čech) - J. Vladyka (57. Girardey), Cikrt, I. Hašek, Holub, P. Hašek, David Čech (64. Mba Ndong)
  Branky: P.Hašek 3, Winters, I. Hašek, Mba Ndong
  (jkl)