• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  17. kolo - 12. 3. 2023
  Nehezký zápas rozhodl Háša v samotném závěru

  Sokol Lipence - Sokol Řepy 2:1 (1:0)


  V tomto klubku hráčů, které vypadá spíš jako ragbyový mlýn, vyskočil na centr nejlépe Pavel "Háša" Hašek ...


  ... a trefil hlavou míč do vzdálenější poloviny branky...


  ... a v 90. minutě slavil vítězný gól na 2:1

  Přesně po čtyřech měsících se hráči A-týmu opět postavili k mistrovskému zápasu a zastavili neblahou podzimní sérii tří porážek za sebou. Bylo to ale těžké. Vítězný gól dal hlavou Pavel "Háša" Hašek v 90. minutě.

  Oslabená sestava, v níž chybělo sedm hráčů, se od začátku zápasu potýkala s nepřesnostmi. Nedokázali jsme si přihrát dvakrát za sebou. Spíš to byla bouchaná na náhodu.

  Za celý první poločas se nám povedla jediná pohledná akce. Ve 37. minutě Faith Adubofour poslal pěkný pas doleva na Ondru Holuba, ten nacentroval do vápna. Yoni Girardey hrudí přiťukl míč Pepovi Vladykovi, ten se do míče z voleje opřel a parádně trefil horní roh branky.


  Brankář Řep stojí jako přikovaný na lajně. Tuhle střelu hlavou Vaška Jankovského by neměl, míč šel však těsně vedle

  Další šanci měl Vašek Jankovský, který hlavou těsně minul pravou tyč (viz foto).

  Ve druhém poločase byla hra z obou snad ještě horší než před přestávkou. Ani u jednoho týmy se nedalo mluvit o kombinaci, ale o náhodných kopech do míče tu na jednu, tu na druhou stranu.

  Bohužel soupeřův hráč se v 55. minutě trefil parádně. Zachytil jeden z nepřesných odkopů z naší obrany, a přímo ze vzduchu zhruba z 25 metrů od branky napálil míč přesně k tyči. Radek "Čína" Činovec se natahoval marně.


  S tímhle centrem nemohli ani Pavel Hašek (vlevo), ani Yoni Girardey dělat nic

  Bohužel jsme nedokázali rázně odpovědět. Pavel Hašek sice po chybě hostující obrany utekl po pravém křídle, hledal ve vápně spoluhráče, ale střídající Milda Witberger zasáhl míč levačkou a poslal ho vysoko nad branku.

  Podobně šel Milda do vápna z pravé strany, ale centr na nabíhající kolegy se mu vůbec nepovedl. Balón vzal brankář a okamžitě ho poslal kupředu. Rychlé křídlo se dostalo za naši obranu, Radek Činovec sice vyběhl, ale byl u míče později. Řepský útočník vystřelil podél našeho vyběhnuvšího brankáře, ale míč naštěstí těsně minul branku. Radek Činovec také skvěle vyrazil trestňák soupeře mířící na bližší tyč. Zkrátka, Řepy mohly klidně výsledek otočit.

  Teprve v poslední desetiminutovce se naši hráči trochu více natlačili před řepskou branku a její strážce se musel hodně ohánět, aby za svá záda nepustil několik jedovatých střel. Jednou například skvěle střílel David Čech pod břevno, podruhé Venca Jankovský a fanoušci se už nadechovali ke zvolání "Gól!", ale soupeřův gólman téměř zázračně vyrazil.

  Nicméně nápor pokračoval a v 90. minutě přišel roh Ondry Holuba a hlavička Pavla Haška... a všechny tři body zůstaly doma.

  Opravdu to nebyla hezká podívaná, ale skončila šťastně. Nejlepším v našem dresu byl David Čech, zdatně mu sekundoval Pavel "Krejzy" Krejzar.  Sestava: T.Poul (46.Činovec) - Meghji, Kerbach, Krejzar, David Čech, J.Vladyka (80.M.Halgaš), Adubofour (46. Witberger), Holub, P. Hašek, Girardey - Jankovský
  Branky: J.Vladyka, P. Hašek
  (jkl)