• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  14. kolo - 6. 11. 2022
  Na šance jsme vyhráli, výsledek je bohužel opačný

  Sokol Lipence - ABC Braník B 1:3 (0:2)  K poslednímu domácímu utkání v letošním roce jsme se (konečně) sešli ve skoro ideální sestavě. Moc nám to ale dle konečného výsledku nebylo moc platné.

  Hned v 8. minutě si zkušený, 41letý Bulhar Georgi Tsonev povšiml, že Tomáš Poul stojí někde mezi vápnem a pentlí, a tak to jednoduše z půle zkusil vysokým nákopem za jeho záda. Kdyby míč skočil o metr dál od naší branky, asi by se odrazil nad břevno, ale bohužel skončil v síti. 0:1.

  A pak mohl přijít další trest, naštěstí gól hostí nebyl uznán pro ofsajd. Bohužel ve 29. minutě se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že po přesné přihrávce z křídla zívala na soupeřova útočníka naše odkrytá svatyně a on se nemýlil - 0:2.

  Až pak jsme se probudili a vypracovali si vyložené šance. Za zmínku stojí hlavička Yoniho Girardeyho, která však z bezprostřední blízkosti neslavila úspěch, pak trestný kop Ondry Holuba, který s pomocí zdi a gólmana hostí otřásl břevnem. A v úplném konci první půle šance Ivana Haška, který bohužel uklouzl v rozhodujícím momentu a míč už měl na dlouhou nohu a ten skončil v rukavicích gólmana. Ten byl vůbec největší oporou hostujícího týmu, což dokázal hlavně ve druhé půli.

  Tvrdě hrající hosté (5 žlutých a 1 červená karta) se ve druhé půli rozhodli "zaparkovat autobus" před svojí bránou a vyrážet jen do rychlých protiútoků. Ve druhé půli jsme soupeře k ničemu již moc nepouštěli, ale góly nám tam nepadaly.

  Yoni se v 50. minutě řítil sám na kasu, byl stažen z adres, rozhodčí to kupodivu ocenil jen žlutou kartou. Když se situace v 55. minutě opakovala, rozhodčí již vytáhl červený kartónek a my šli do přesilovky. Paradoxně jsme však inkasovali, na rychlé vytažení hry nedokázala naše obrana včetně vystřídavšího Radka Činovce zareagovat a soupeř zvýšil v 67. min. již na 0:3. Skóroval opět Tsonev.

  To už bylo zlé. Jenže prakticky z protiútoku jsme snížili, to Yoni zády k brance prodloužil míč a přehodil hostujícího gólmana, 1:3 a bylo ještě dost času. Jenže naše četné šance a množství rohových kopů již nebyly nic platné. Hostujícího gólmana jsme nepřekonali ani z trestného kopu z velkého vápna (Pavel Hašek), úspěšný nebyl ve vyložené šanci jeho bratr Ivan, stejně ztroskotali na gólmanovi hostí i další naši plejeři. A když už jsme míč do kasy dostali, tak byl pískán ofsajd...  Celkově lze říci, že jsme nehráli špatně, jen opět ty chyby v obraně, ovšem vyvolané ztrátami míče ve středu pole, nás srážejí. Toto byl v poslední době již třetí zápas, kdy jsme v půli prohrávali 0:2. V příštím kole jedeme na půdu vedoucího týmu Spojů, tak uvidíme.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šedivý (25. Daniel Čech, 75. Mba Ndong), Winters, Šalamoun, Meghji, I.Hašek, J.Vladyka (46. P. Hašek), David Čech (70. Adubofour), Cikrt, Holub, Girardey
  Branka: Girardey
  (krb)