• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  13. kolo - 30. 10. 2022
  Prospali jsme první půli a ztratili všechny body

  Sokol Bílá Hora - Sokol Lipence 5:2 (2:0)  K soupeři, který byl v tabulce o pouhý bod před naším týmem, jsme zajížděli opět bez některých opor. Hrálo se sice na přírodní trávě, ale terén to byl těžký, rozbitý. Domácí se do nás od začátku zakousli, byli důraznější na míči a k ostrým zákrokům neměli daleko. Naopak my jsme vypadali zakřiknutě, nebyli jsme schopni zakombinovat, a tak si šance vytvářeli domácí. Dostávali se za naši obranu a cpali míče do vápna. Naštěstí zpočátku netrefovali zařízení, a to ani z vyložených šancí, ale to mělo přijít brzy.

  Ve 13. minutě se před Tomášem "Nelidou" Poulem objevil domácí útočník a s jeho bombou měl Nelida velké starosti, míč sice vyrazil, avšak před nohy dobíhajícího domácího plejera, který neměl problém dorazit míč do naší opuštěné svatyně.1:0.

  I pak byli domácí lepším týmem, my jsme se stále nemohli dostat do hry a do šancí. Lze říci, že domácího gólmana jsme prakticky v prvním dějství vážněji neohrozili. Byli to naopak domácí, kteří po naší chybě ve středu pole, kdy jsme ztratili míč a posléze to dobře hrajícímu Dominiku "Hausovi" Šalamounovi v souboji uklouzlo, krásnou střelou za tyč, na kterou neměl Nelida nárok, uzavřeli na poločasových 2:0.  Chtěli jsme se pokusit, stejně jako na Zličíně, o pověstnou Csaplárovu past. Bohužel záměr vydržel jen chvilku, neboť ve 49. minutě domácí chytře kopli rohový kop, kouli domácí obránce jen hlavou ve skrumáži mírně tečnul a zavěsil jí za záda vystřídavšího Radka "Číny" Činovce. 3:0 a to již bylo zlé.

  Až pak jsme začali hrát my, domácím zjevně začaly docházet síly. A tak nejprve v 61. minutě vnikal do čtverce domácích Ondra Holub, byl sražen a sám penaltu proměnil.

  A tlačili jsme dál, agilní Ondra Holub poslal před branku krásný míč, David Čech jej jen posunul na zadní tyč, kterou dobře zavíral Yoni Girardey a bylo to v 76. minutě už 3:2.  Náš tlak pokračoval a měli jsme dobré šance, kdy střely Davida a Daniela Čechových a Yoniho Girardeyho zneškodil domácí gólman. Škoda jen, že ony střely nebyly tzv. "přísnější", to by se chytalo jen stěží. Po jednom závaru před domácí kasou si soupeř málem dal vyrovnávajícího vlastňáka, míč bohužel šel ale mimo.

  Zápas se chýlil ke konci, domácí polehávali a my vysunuli dopředu prakticky všechny hráče. To se nám vymstilo, nedlouho před koncem krásnou střelou do růžku zvýšili domácí na 4:2 a pak v nastavení do zcela otevřené obrany uzavřeli na konečných 5:2.

  Kdyby nebylo prospané první půle, mohl by být výsledek příznivější. Co ale naděláme, v posledních dvou zápasech musíme zabrat a pak vyléčit všechna zranění a nemoci, už je toho opravdu dost.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šalamoun, Pecka, J.Vladyka (58. M.Halgaš), Meghji, Daniel Čech, David Čech, Holub, Abudofour, Šedivý (58. J.Halgaš, 73. Císařovský), Girardey
  Branky: Holub (pen.), Girardey
  (krb)