• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  12. kolo - 23. 10. 2022
  Kapitán Pepa Vladyka pokořil Písnici pěti góly

  Sokol Lipence - Sokol Písnice 9:0 (5:0)


  Nadeem Meghji dává do prázdné branky druhý gól našeho týmu po ideální přihrávce Honzy Cikrta

  Téměř přesně před rokem (31. října 2021) si Písnice odvezla z Lipenců rekordní porážku 11:0, když bratři Haškové dali po pěti gólech a ten jedenáctý přidal kapitán Pepa Vladyka. Tentokrát se pěti góly prezentoval sám Pepa. Pavel Hašek naskočil po vážném zranění jen na posledních pět minut, Ivan byl jako asistent trenéra Bohemky na ligovém zápase v Olomouci.

  Než se ale brankostroj rozjel, začínali už být diváci u Chytrého klandru netrpěliví. Naši hráči příliš dlouho drželi míč, nahrávali si nepřesně a nemohli se dostat do pořádné šance. První střelu na brankáře hostí vyslal hlavou Pepa Vladyka až v 22. minutě po centru Radka Šedivého zleva.

  O dvě minuty později to ale už Dominik Šalamoun odbrzdil. Po samostatné akci se prokličkoval do vápna a prostřelil gólmana Písnice.

  Hned o dvě minuty později předložil Honza Cikrt krásný balón před odkrytou branku Nadeemovi Meghjimu a ten nemohl dělat nic jiného, než na zadní tyči doťuknout míč do sítě (vi první foto).


  Pepa Vladyka dává na 3:0  Ve 30. minutě se odrazil míč k Pepovi Vladykovi a ten si sám před brankářem věděl rady. Hned o minutu nato připravil podobnou laskominu jako pro Nadema tentokrát pro Pepu Vladyku Dominik Šalamoun. Zachytil míč po reozehrávce Písnice, zasprintoval 60 metrů po pravé straně, z obrany udělal solné sloupy a Pepovi nezbylo nic jiného než zblízka dát na 4:0.


  Pepa Vladyka (trochu skrytý za obránci) doťukává na 4:0

  Stejně pohodový byl i gól Honzy Cikrta na 5:0, když po centru Radka Šedivého vypadl míč gólamovi soupeře z ruky a "Cikina" byl v pravý čas na pravém mísgtě a z metru dorazil do sítě.

  Po změně stran se na další gól moc dlouho nečekalo. Pepa Vladyka z hranice vápna věděl, co chce udělat a krásně placírkou k tyči upravil na 6:0 a dokončil svůj hat-trick.

  To ale nebylo všechno. Písničtí hráči už byli trochu rezignovaní a bránili si zuby nehty, ale marně. Když se kolem obránce do vápna prohnal Ondra Holub, soupeř si neuměl pomoci jinak než faulem a kopala se penalta. Sám faulovaný se jí ujal a poslal brankáře na druhou stranu než umístil dvou střelu. 7:0.


  Ondra Holub z penalty zvyšuje na 7:0

  Stejný hráč pak připravil další gól pro Pepu Vladyku. Proháčkoval se obranou po levé straně a nezištně nahrál nabíhajícímu Pepovi šajtlí doprava.

  A na závěr Pepa dorazil do branky gól z metru a dal svůj pátý, celkově pak devátý gól našeho týmu. A pak ještě Matt Winters nastřelil hlavou břevno. Jubilení desátá branka ale už nepadla.


  Ondra Holub předkládá míč na gól Pepovi Vladykovi, vzápětí to bude už 8:0

  Soupeře nám v některých pasážích bylo až líto. Dosud získal jen dva body a je na posledním místě tabulky. Je ale pravděpodobné, že se příští rok přijede do Lipenců podívat zase. Už zřejmě ale jako soupeř našeho béčka ve II. třídě.

  Bylo to takové pohodové odpoledne bez hádek a dramat. Pozitivní je, že se poprvé před domácím publikem dostal na hřiště čerstvě šestnáctiletý Matěj Císařovský, další zkušenosti pak získal jen o rok starší Michal Doubek, který hezky unikal po levé straně a jen kousek mu chyběl ke gólovému úspěchu. Skvělé také je, že po dlouhé pauze zaviněné zraněním naskočil do utkání 48letý Milda Witberger. A hned po vběhnutí na trávník se dostal ke střele, brankář Písnice ale kryl.

  Sestava: Činovec - Šalamoun, Pecka (60. M. Doubek), Winters, Meghji (60. Císařovský) - Holub, Cikrt, David Čech (60. Witberger), Adubofour, Šedivý (86. P. Hašek), J. Vladyka
  Branky: J. Vladyka 5, Šalamoun, Meghji, Cikrt, Holub (pen.)
  (jkl)