• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  11. kolo - 16. 10. 2022
  Csaplárova past sklapla jen na chvilku

  FC Zličín B - Sokol Lipence 3:3 (2:0))


  Radek Šedivý (není na snímku) z trestňáku trefuje tyč domácí branky

  Až s nebývalým množstvím omluv (zranění, hokej, práce) jsme zajížděli v krásném počasí na (bohužel) umělku na Zličín. A nezačali jsme dobře. Hned ve 2. minutě jsme inkasovali, to když po našem krátkém a soupeřem snadno odvráceném rohu přešel soupeř do rychlého protiútoku a využil nikoli úplně ideálního postavení Radka "Číny" Činovce v naší svatyni.

  Pak jsme si začali vytvářet šance hlavně ale my. Zejména několik rohů, po kterých Matt Winters hlavičkoval snad třikrát nad soupeřovu kas. Nebo bomba Pepy Vladyky, který nastřelil břevno domácí kasy, od kterého se míč odrazil sice do gólmana, ale také od něj do zámezí. Tyčku však nastřelil i soupeř. V samotném závěru poločasu jsme ztratili míč na polovině hřiště a domácí opět po rychlé kombinaci zvýšili již na 2:0. Do kabin se odcházelo tedy nevesele.  V kabině došlo na slova o "Csaplárově pasti" a naší šanci využít ukolébání soupeře z dvoubrankového vedení. A skutečně se tak stalo!

  Nejprve ale Pepa Vladyka opět nastřelil brankovou konstrukci. Pak jsme ovšem začali proměňovat šance a v rozmezí zhruba osmi minut jsme skóre obrátili, když góly měly společného jmenovatele: dlouhý aut, házený ponejvíce Honzou Cikrtem.

  Po jednom takovém se míč ve vápně dostal k Honzovi "Krbečkovi" Kerbachovi, který sice mrznoucí střelou, ale přes skrumáž hráčů s pomocí tyče snížil na 2:1. Za tři minuty se po obdobné situaci dostal míč ve velkém čtverci k Ivanu Haškovi a ten vyrovnal na 2:2. A aby toho nebylo dost, další aut jen lízl hlavou Matt Winters a balón skončil v síti domácích a znamenal bleskový obrat ve skóre na 2:3.  Mohlo být i lépe, když Radek Šedivý z trestného kopu orazítkoval opět jen tyč (viz první foto) Asi by bylo hotovo, kdyby to tam spadlo.

  Jenže přišel trest. Po nedůrazném odkopu se dostal domácí střídající hráč k míči a s pomocí teče nedal Čínovi v naší kase šanci a srovnal na 3:3.

  Ještě jsme měli vyložené šance, to když Pepa Vladyka své dva úniky na hrotu našeho útoku nasměroval místo do domácí kasy do v zámezí stojící malé hokejové branky.

  Na šance bychom zvítězili jistě markantně. Hraje se to ale na branky a zde byli produktivnější domácí. Remíza je tedy asi spravedlivá.  "Chtěl bych poděkovat ještě jednou hráčům staré gardy a dorostenci Matěji "Íčkovi" Císařovskému, kteří ač si nekopli, nám pomohli na lavičce, neboť těch omluv bylo opravdu hodně," uzavřel komentář k zápasu manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach.

  Sestava: Činovec - Meghji, Winters, Pecka, Kerbach, I.Hašek, Cikrt, Šedivý, Holub, David Čech, J.Vladyka
  Branky: Kerbach, I.Hašek, Winters
  (krb)