• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  10. kolo - 9. 10. 2022
  Nové dresy pokřteny pouze remízou

  Sokol Lipence - Olympia Radotín B 0:0


  Nadeem Meghji v úvodu zápasu hlavičkuje nad branku soupeře

  Derby zápas proti sousednímu Radotínu jsme zvolili jako vhodnou příležitost k představení nových dresů, které ctí 103letou tradici červenobílého pruhovaného modelu. Skoro všechno vyšlo. Počasí jako vymalované, mladší přípravka ve stejných dresech jako doprovod, natěšení diváci, pivo, klobásy... Jen ten fotbal a výsledek nevyšel podle představ.

  Opět chyběla podstatná část základní sestavy: bratři Haškové, Matt Winters, Pavel Vodrážka, Faith Adubofour, Radek Šedivý, Boris Mba Ndong, Pavel Krejzar. Ale to neznamenalo, že na trávník vyběhla céčková jedenáctka. Jen to tentokrát hráčům prostě nelepilo. Byl to takový divný zápas, kdy se k vám neodrážejí míče, kazíte jasné přihrávky, nemáte nápad a prováháte i ty největší šance.


  David Čech (č. 8) zkusil svůj pověstný trestňák. Kdyby šla střela o půl metru níž, brankář by neměl nárok, ale míč skončil těsně nad břevnem  Asi největší příležitostí v první půli byla střela Davida Čecha z trestňáku, ale chybělo jí asi půl metru. Jinak šeď, šeď. Spousta ztracených míčů, nelogická a neefektivní řešení, místo jednoduchých narážeček komplikované individuální akce do plných. Hostům v podstatě stačilo jen čekat na chybu naší rozehrávky.


  Brankář Radotína si opět pochutnává na centru z rohu, byl jedním z hlavních hrdinů remízy  Po změně stran jsme sice na chvíli ovládli hru a nepustili soupeře na vlastní polovinu, ale co to bylo platné, když to bylo opět bez konečného efektu. Pokud jsme se dostali ke střele, mířily míče do prostoru zkruba 3x2 metry uprostřed branky a gólman neměl moc práce je čapnout do rukavic. Podobně centry. Ať už z rohu nebo z křídel nebo trestňáků, všechno bylo lahůdkou pro zkušeného strážce radotínské svatyně.

  Největší šanci měl kapitán Pepa Vladyka. Postupoval sám na gólmana, ale tak se soustředil na střelu, že si míč ukopl a brankář balón sebral jako malinu do náruče.


  Ondra Holub kopl trestňák sice pod břevno, ale příliš do středu branky

  Trestňák Ondry Holuba šel pod břevno, ale velkou starost gólmanovi nezpůsobil, bylo to příliš do středu branky.

  Sečteno podtrženo: nebyl to povedený zápas. Našim hráčům chyběla lehkost, snaha o jednoduché a chytré řešení. Sami si komplikovali život příliš dlouhým držením míče a nepřesnými přihrávkami, nebyl tu žádný dirigent nebo režisér hry.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Šalamoun, Pecka, K.Vladyka (32. M. Halgaš), Meghji - Holub, Daniel Čech, Cikrt, David Čech, J. Vladyka (85. Zacha) - Girardey
  (jkl)