• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  7. kolo - 11. 9. 2021
  Týmový výkon vyšperkoval hat-trickem Robas

  Slovan Bohnice - Sokol Lipence 2:4 (2:1)


  Tomáš "Nelida" Poul sleduje, jak míč z trestňáku míří do tyče

  Navnadění posledním vynikajícím výkonem jsme zajížděli, opět však v kombinované sestavě, na horkou půdu do Bohnic. A nezačali jsme vůbec dobře. Ačkoli byli naši hráči upozorňováni, že domácí vše nakopávají na svého hráče č. 11 (Toninger), byl to právě on, kdo vstřelil po souboji s naším stoperem Pécou branku, když v plném běhu vystřelil na naši branku a Tomáš "Nelida"Poul byl na střelu k tyči krátký. Ve třetí minutě jsme tak tekli 1:0.

  Trvalo zhruba čtvrt hodiny, než jsme se dostali do zápasu a měli i šance, největší asi Ondra Holub, který zblízka nenasměroval míč mezi tyče. Na druhé straně soupeř kopal trestný kop, který Nelida podcenil, když si myslel, že jde vedle, střela však skončila na tyči (viz foto).

  Na naší straně se urodilo ve 22. minutě, když Robin "Robas" Poul dostal nadýchaný míč za obránce a z první jej usměrnil za záda vybíhajícího domácího gólmana. 1:1.

  Radost nám vydržela do 32. minuty, když Filip "Škardič" Škarda vyhlavičkoval sice dobře míč z naší šestnáctky, nicméně tam se do něj opřel domácí hráč a skrz klubko těl s pomocí tyče strhl vedení opět na na stranu Bohnic.


  Tomáš "Nelida" Poul zasahuje proti kopu z rohu domácích

  Ač oba týmy měly šance, do kabin se šlo za stavu 2:1 v nás neprospěch. Naše hra byla celkově velmi neurovnaná a dá se říci, že jsme se dokonale přizpůsobili rozhárané hře domácího týmu.

  Do druhé půle jsme udělali tři změny, z toho dvě vynucené (Šála, Škardič). Nastoupil Matt Winters, Pavel "Háša" Hašek se vysunul dopředu a to se ukázalo jako účinná zbraň. Začali jsme dobře, domácí jsme přišpendlili na jejich půlce a přišly šance, které ovšem zůstaly neproměněny.

  Nastřelili jsme dokonce dvakrát tyč! Naštěstí srovnání přišlo brzy, to když v 59. min. kopal Ondra Holub roh a míč posadil na hlavu Robase. Jeho hlavička byla umístěná, nicméně gólman si ji za rámeček nedá. 2:2 a náš tlak pokračoval.


  Tentokrát brankář Bohnic zachránil

  V 79. minutě nacentroval do vápna Matt, Robin vrátil Hášovi a ten ranou zvýšil z blízka na 2:3 v náš prospěch.

  Soupeř ale dál kousal, vytvořil si v těchto okamžicích zápasu šance, když jednou musel vyrážet míč Radek "Čína" Činovec v naší bráně na roh, podruhé jej soupeř zblízka trefil a míč již směřoval za brankovou čáru, ale Robas jej stačil urazit do bezpečí.

  Nicméně domácí ztráceli dech, nestačili se vracet, a tak je Robas v 87. minutě ztrestal ještě jednou, když vlétl jako tank do skrumáže a doslova prostřelil domácího gólmana, který tolik štěstí jako o chvíli předtím Čína neměl. 2:4. Hat-trick (Robase druhý ve dvou zápasech) byl tak na světě. V úplném závěru se do tutovky dostal Cyrille Piteau, který však tváří tvář gólmanovi neuspěl a nastřelil jeho nohy.


  Pološance domácích v závěru zápasu

  Co říct k zápasu souhrnně. Předně patří poděkování hráčům béčka, kteří pomohli v nouzi. Dále je nutné vyzvednout bojovnost týmu, který se ve druhém poločasu "vydal" na maximum. Nesmíme ale usnout na vavřínech, byť stoupáme tabulkou vzhůru, příští týden budou Čakovice jistě silnějším soupeřem než Bohnice.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - M.Halgaš, Pecka, J.Vladyka, Škarda (46.Winters), Doubek, Mba Ndong, P.Hašek, Šalamoun (46. Hotěk), Holub, R.Poul (89. Piteau)
  Branky: R.Poul 3, P.Hašek
  (krb)