• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  6. kolo - 5. 9. 2021
  Nejvyšší vítězství, nejrychlejší gól

  Sokol Lipence - SK Střešovice B 11:0 (4:0)  Kanonádu se Stešovicemi B odstartoval hned úvodní hvizd sudího. A to doslova. Bratři Haškové stáli u středového puntíku a chystali se uvést míč do hry směrem na "Chytrý klandr". Rozhodčí dal pokyn ke hře, Pavel "Háša" Hašek udělal dva tři rychlé kroky a dokonalým kopem překonal hostujícího gólmana stojícího někde na velkém vápně. Velmi slušná návštěva tak viděla ve zhruba páté vteřině mače gól na 1:0 z cyklu "borec na konec". Bohužel na tuto variantu nebyl nikdo z dokumentujících připraven. Nemáme ji proto natočenou.

  Tradiční soupeř přijel tentokráte neposílen o hráče A týmu, naopak naše sestava se oproti minulým mačům povedla, ačkoli někteří hráči museli nastoupit na netradičních postech.

  Zvýšit mohl Ivan Hašek, ale nastřelil jen nohy gólmana. Robin Poul, hrající opět po delší odmlce, hlavou zády k brance o kousek přestřelil. Ale osmělil se i soupeř, nebezpečnou střelu musel likvidovat Tomáš "Nelida" Poul v naší brance vyražením nohou. Na 2:0 jsme zvýšili po prostrčení Ivana na Robase, který si tváří tvář gólmanovi věděl ve 13. minutě rady a zatočil míč za tyč.

  Ve 28. minutě kopal roh Ondra Holub, po závaru v pokutovém území domácích se míč odrazil za velký čtverec a tam utěšenou střelou vymetl víko nováček v našem dresu, Nizozemec Dennis Slaman - a bylo 3:0. Pak neproměnil dobrou šanci Filip Škarda, jemuž prodloužil hlavou míč Robas, vzápětí přišel opět krásný moment zápasu, kdy Háša z cca 35 metrů bombou orazítkoval tyč hostující branky. Na 4:0 těsně před půlí zvýšil opět Robas, když se k němu odrazil míč, Robas obešel obránce a prostřelil brankáře.

  Ve druhé půli se na chvilku zdálo, že se poměry sil vyrovnávají, ale další přísun branek hosty zcela ochromil. V 52. minutě propadl míč ke Škardičovi, který z blízka zvýšil na 5:0. O chvilku později se do pokutového území hostí probíjel Ondra Holub a byl sražen. Pentli Háša bezpečně proměnil na 6:0. A aby toho nebylo dost, hned o tři minuty později dostal Robas ideální přihrávku, čistě si tělem odstavil hráče a uzavřel svůj hat-trick střelou o tyč na 7:0. Svůj úkol splnil a vystřídal.  V 75. minutě jsme kopali Hášou trestňák, soupeř ve zdi ovšem zabránil cestě míče nedovoleně rukou a z následné penalty zkompletoval hat-trick právě Háša. 8:0. V 77. minutě se dostal ke slovu také jeho bratr Ivan, který hlavou po akci "brácha na mne" zužitkoval nadýchaný centr ke vstřelení branky hlavou. 9:0.  Pak měl velkou šanci mladý Vojta "Doubas" Doubek, ale po příhře Ivana těsně minul. Prosadil se tak na 10:0 v 88. minutě jiný mladík v našem dresu, David Čech, kterého našel přesnou přihrávkou Ondra Holub.

  Poslední branka byla opět lahůdková, snad v poslední akci byl faulován v pokutovém území Ivan, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a těsně za čtvercem se k míči dostal Háša a umístěnou šajtlí přes hráče vymetl opět vingl soupeřovi svatyně. 11:0, konečný hvizd a děkovačka divákům.

  Na takové výsledky nejsme v Lipencích zvyklí, ale musíme tým opravdu pochválit. I když se v článku mluví zejména o ofenzivních hráčích, budiž řečeno, že skvěle fungovaly i zadní řady, které nepustily soupeře k vážnějším zakončením, výborně hráli jak stopeři, tak i oba beci, kteří toho na tomto postu moc doposud neodehráli. Škoda jen zbytečných ztrát v úvodních kolech, kdy jsme byli leckdy slátaní, což se nyní snad, s návratem dalších laborujících hráčů, změní k lepšímu.

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Witberger, Pecka, J.Vladyka, Škarda, I.Hašek (C), Mba Dong, P.Hašek, Slaman (46. Doubek), Holub, R.Poul (63.Dav.Čech)
  Branky: P.Hašek 4, R.Poul 3, I.Hašek, Slaman, Dav. Čech, Škarda
  (krb)