• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  24. kolo - 7. 5. 2022
  Vítězství jako dárek k osmdesátinám

  Sokol Lipence - Meteor Praha VIII B 4:1 (2:0)


  Venca Jankovský vyskočil v 19. minutě nejlépe na roh Dominika Šalamouna...


  ... a hlavou dal první gól zápasu

  Zápas se slavnostním úvodem - gratulací bývalému hráči a předsedovi klubu Michalovi Hájkovi k osmdesátinám - po dlouhé době potešil oko i srdce lipeneckého fanouška. A-tým na jaře poprvé vyhrál doma.

  Hosté přitom disponovali kvalitním týmem prošpikovaným posilami z ligového dorostu. Tito mladí hráči o sobě bezvadně ví a dokážou rychle a přesně kombinovat. Jenže v sobotu naráželi na pevnou hráz naší obrany v čele s Mattem Wintersem a Mírou Peckou a také na skvěle připraveného brankáře Radka "Čínu" Činovce. Ten se v první půli minimálně dvakrát dobře postavil do cesty soupeřově gólové střele.

  Naši hráči ale hostům nezůstávali nic dlužni a snažili se také ohrožovat jejich branku. Po pěkném průniku Pavla "Krejzyho" Krejzara a střele Venci Jankovského jsme kopali roh. Dominik Šalamoun ho prudce zakroutil na malé vápno a tam nejvýše vyskočil Venca Jankovský a hlavou poslal náš tým do vedení.


  Radek Činovec vyráží míč po rohu

  Meteor byl stále nebezpečný, ale jeho střelci měli vychýlenou mušku. Co nedal hráč s číslem 4, bylo do nebe volající. Ale měl "zdatné" následovníky.


  Soupeřův útočník minul ve vyložené pozici

  Pak se zranili dva naši hráči. Ve 39. minutě musel střídat Karel Vladyka a jen o tři minuty později Krejzy, který dostal v souboji úder na hlavu.

  Nahradil ho Daniel Čech a prvním dotekem s míčem zvýšil na 2:0.


  Daniel Čech dává na 2:0

  Po změně stran jsme hráli dost na jistotu a nepustili hosty do vážnějšího ohrožení branky. Naopak jsme podnikali rychlé protiútoky a jeden se v 71. minutě přerodil v třetí gól. Pavel Hašek zleva křížem uvolnil Pepu Vladyku, ten se zbavil obránce a z úhlu upravil na 3:0.

  Hosté nesmyslně reklamovali ofsajd a jeden z obránců běžel seřvat pomezního rozhodčího a nešetřil nevybíravými až sprostými slovy. Dostal červenou a šel ven.

  Koncentrace našich hráčů trochu povadla a Meteor toho využil ke zkorigování stavu, i když hrál o deseti.

  Naši hráči se ale vzpamatovali a nedopustili žádné překvapení. Do velké šance se chvíli před koncem dostal Michal Doubek, ale netrefil branku. Podobně se vedlo i Vencovi Jankovskému. Ten však vše napravil v 89. minutě a pojistil vítězství svým druhým gólem v zápase. Skóroval už ve třetím utkání v řadě.


  Matt Winters se snaží hlavičkovat ve vápně soupeře

  Áčko tak poprvé vyhrálo na jaře a věnovalo své tři body jubilantovi Michalu Hájkovi k osmdesátinám.

  Sestava: Činovec - K.Vladyka (39. Kerbach), Winters, Pecka, Meghji, J.Vladyka (75. M. Halgaš), Janauer (80. M. Doubek), Krejzar (42. Dan. Čech), P.Hašek, Šalamoun, Jankovský
  Branky: Jankovský 2, Dan. Čech, J. Vladyka
  (krb)