• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  16. kolo - 6. 11. 2021
  Retro dresy nás nakoply k nejlepšímu výkonu podzimu

  FC Prague Raptors - Sokol Lipence 1:2 (0:2)  K poslednímu zápasu jsme vyběhli v dresech, ve kterých již A-tým v mistrácích nenastoupil už snad 15 let a na neoblíbenou umělku proti soupeři, který byl v tabulce nad námi a měli jsme mu co vracet po domácí prohře 0:1 v prvním kole. A budiž řečeno, že proti nám stál vskutku silný soupeř, v jehož dresu byl jediný český hráč, kapitán Chvojan. Jinak směs hráčů snad z celého světa, nutno říci, že kvalitních. Avšak jak se později ukázalo, v případě nepříznivého vývoje utkání jsou s chováním na štíru.

  Domácí nám moc po celý zápas míč nepůjčovali, poměr držení odhaduji tak na 35:65 v jejich prospěch, šance jsme si ale paradoxně vytvářeli zejména my. Hned v 6. minutě po ose Ivan "Šéfa" Šefara - David "Dave" Čech - Ondra Holub se poslední jmenovaný dostal do vápna soupeře, prvním dotykem si sice míč ukopl, ale tím zmátl i obránce a druhým již se podél gólmana po zemi nemýlil. 0:1.

  Soupeř sice dobře kombinoval, záložníci si neustále měnili své pozice, ale naše skvěle organizovaná obrana v čele se Šéfou a Mattem Wintersem podporovaná neúnavnými beky Nadeemem a Škardičem, je do šancí nepouštěla. Navíc ve 25. minutě opět Šéfa našel dlouhým balónem za obranu znovu Ondru a ten ze skoro stejného místa procedil gólmana podruhé. 0:2.  Pak přišla šance hostí, a to vyložená, když z rohu velkého vápna kroutil domácí hráč míč do naší vzdálenější šibenice. Míč směřoval do sítě, ovšem Tomáš "Nelida" Poul vymrštil ruku střelu stačil v posledním momentu vytlačit na roh. Zápas v těchto chvílích začal být nervózní, množily se tvrdé zákroky a žlutilo se na obou stranách. Do kabin jsme však odcházeli s nadějným vedením o dvě branky.

  Ve druhém poločase byli více na míči opět domácí. Ale zápas jsme mohli definitivně rozhodnout my, a to hned na začátku druhého dějství. Dave šikovně přihrál Pavlovi "Hášovi" Haškovi, ale jeho střelu po zemi gólman domácích ukryl do rukavic. O chvíli později v nadějné pozici přestřeli Pepa Vladyka.  Raptors (Dravci) dobývali naše obranné valy sice neúnavně, ale opět bezzubě, celý mančaft pracoval jako jeden muž a držel domácí na distanc od naší branky, takže střídající Radek "Čína" Činovec sbíral střely z dálky nebo hlavičky z vápna.

  Cizincům v modrých dresech začaly téct nervy a zvýšili tvrdost zákroků, nejvíce jich schytal Šéfa. Po jednom takovém musel v 60. minutě opustit hřiště domácí Owusu po druhé žluté kartě, když na jeho hrubost musel upozornit pozorný pomezní. Vyloučenému hráči se nechtělo opustit plac, až zhuba až po pěti minutách ho museli odvléct dva jeho kolegové. Horší bylo, že si tento hráč tmavé pleti neopustil nadávky typu "fucking Czech Republic". Jak by asi toto obhajoval advokát hráče Kamary...?

  My se však věnovali dále naší pozorné hře, neboť soupeř kousal i v deseti. Opět ale bez vyložených šancí, kluci bojovali na hranici sebeobětování. Dostali jsme pak i možnost trestného kopu z nadějné vzdálenosti, Háša trefil jen zeď (viz video).  Soupeř snížil až v 83. minutě z penalty (video zde) po faulu Neeca, jak ovšem kluci poznamenali, Neeco byl nejdříve postrčen, tedy faulován, a až poté přes jeho nohu přepadl útočník domácích. Buď jak buď, pentli domácí proměnili a my nakonec přečkali i tříminutové nastavení a mohli se radovat. Vítězný pokřik jsme pro jistotu absolvovali hned dvakrát....

  "Podle mého názoru to byl nejlepší výkon našeho týmu na podzim," hodnotil to po zápase manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach. "Stál proti nám vynikající soupeř, kterého jsme ale do ničeho vážného nepustili a naopak byli produktivní. Pochvalu zaslouží všichni, vyzdvihnout bych chtěl ale oba stopery a hlavně mladého Čechína, který i podle diváků sehrál mistrovskou partii a byl nejlepším hráčem na hřišti. Poděkování patří též právě divákům, kterých do Zličína dorazilo z Lipenců hodně," dodal Krbec.

  Po utkání se samozřejmě uskutečnila zdařilá "beseda o sportu", tedy rozlučka se sezónou, která byla od července skutečně dlouhá a náročná. Teď odpočinout, vyléčit šrámy a připravit se na jaro!

  Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Meghji, Šefara, Winters, Škarda, Cikrt, Dav.Čech, Witberger (78. Riabsameu), J.Vladyka, P.Hašek, Holub (88. Barva)
  Branky: Holub 2
  (krb)