• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Přípravný zápas - 6. 6. 2021
  Soupeře jsme zlomili až v samém závěru

  Sokol Lipence - Dolní Počernice 3:1 (1:1)


  Radek Činovec v pohodě stahuje centr, který mířil do pokutového území

  Soupeře, který nesestoupil z 1.A třídy zřejmě jen díky covidové pauze, jsme na našem hřišti přivítali snad poprvé. Zápas, který byl derniérou našeho týmu na domácí půdě v jarní sezóně, se odehrál za příznivého počasí pod taktovkou rozhodčího Vojnoviče.

  První poločas "na komíny" jsme začali lépe a soupeře moc k ničemu nepouštěli. Nicméně šance ne a ne proměnit. Prakticky stejné "loženky" měli David Čech a Milda Witberger, kteří zhruba z hranice penalty překopli branku soupeře po ideálních přihrávkách svých spoluhráčů.

  Soupeř také ohrozil naši svatyni, naštěstí jeho střela minula tyč o decimetry. Gól našich hráčů přišel až ve 25. minutě. Po závaru v pokutovém území soupeře naši borci podvakráte promáchli skákající míč, na třetí pokus jej však trefil Pepa "José" Vladyka a byť byla střela trochu nepovedená, doskákala k tyči soupeřovy branky. 1:0.

  Bohužel za pět minut bylo vyrovnáno. Soupeř rozehrál nakrátko svůj roh, protihráč si všiml, že Radek "Čína" Činovec v naší brance čeká spíše centr do vápna, a tak se rozhodl z rohu velkého vápna vystřelit. Zařízení trefil dobře, střela skončila u naší tyče a bylo srovnáno na 1:1.


  Pavel Hašek v krkolomné pozici nezasáhl míč naplno

  Do druhého poločasu jsme prostřídali a pokračovali v tlaku, který však byl hodně bezzubý, nedokázali jsme přesně zakončit. Na druhou stranu naše obrana soupeře také k ničemu nepustila. A tak se rozhodlo až v samém závěru mače. V 85. minutě kdekdo čekal od nováčka Filipa Škardy centr, ten ale zamířil na branku. Krásnou střelou vymetl pavučiny v rohu soupeřovy kasy a vsítil premiérový gól v lipeneckém dresu. 2:1.

  Pak soupeř otevřel hru a do odkryté obrany inkasoval v 90. minutě ještě jednou. Ondra Holub (m.j. novopečený otec dcery - blahopřejeme) posadil na zadek jak soupeřova obránce, tak i vykoupal gólmana a zasunul do prázdné brány na 3:1. Pak se ozval už jen hvizd oznamující konec zápasu.

  Zápas byl poněkud nervózní a neobešel se bez faulů na obou stranách. Po jednom z nich bez míče a zezadu dokonce hráč hostí s č. 10 (mimo jiné výborný fotbalista) byl rozhodčím odeslán v závěru utkání k vystřídání. Zvítězili jsme však zaslouženě.

  Sestava: Činovec - Meghji, Pecka, Kerbach, Šalamoun, Cikrt, Pavel Hašek, Witberger, David Čech, J. Vladyka, Holub (Škarda, Daniel Čech, Doubek, Mba Ndong)

  Branky: J.Vladyka, Škarda, Holub
  (krb)