• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Přípravný zápas - 19. 7. 2020
  V první přípravě rozhodovalo (ne)proměňování šancí

  Sokol Lipence - Olympia Radotín B 1:3 (1:2)


  Radotínský brankář vyráží rohový kop, který se stáčel do branky

  Pouhý měsíc po konci předchozí sezóny nastoupil A-tým k prvnímu přípravnému zápasu v nové sezóně proti tradičnímu soupeři zpoza Berounky - Olympii Radotín B. Otázkou je, jestli taková příprava má význam, když se na poslední chvíli shání hráči, aby se hrálo aspoň v jedenácti. Tři hráči se omluvili v den zápasu, jeden z nich byl dokonce hrající trenér.

  Nicméně hrálo se, přičemž kopačky musel obout i 48letý Vláďa "Halgy" Halgaš a také Petr Fatka, kerý naposledy nastoupil v prvním kole minulé sezóny za béčko loni v srpnu. Jako natrénovaný voják se od začátku velmi snažil a v prvních pěti minutách měl dvě nadějné šance. Podobně Nadeem Meghji, který hlavičkoval velmi těsně nad břevno. Mnozí diváci už zvedali ruce...

  Celá první čtvrthodina patřila nám. Téměř jsme nepustili soupeře za půli. A ve 12. minutě jsme se ujali vedení. Ondra Holub si zleva posunul míč na střelu pravačkou a krásně prudkou střelou mířil ke vzdálenější tyči.


  Vláďa Halgaš (č. 5) a Nadeem Meghji vyskakují na centr Ondry Holuba, gól z toho však nebyl

  Jenže o pět minut později bylo vyrovnáno. Radotínský útočník předvedl pěknou fintu Zidanovku, pronikl do vápna, vybíhajícího brankáře Tomáše "Nelidu" Poula vynechal ze hry, protože přihrál vedle sebe před prázdnou branku - a rázem bylo 1:1.

  Za další čtyři minuty mohlo být ještě hůř. Stoper Míra Pecka minul přihrávku soupeře vzduchem za obranu, najednou byl radotínský hráč sám proti Nelidovi, ale napálil míč vedle branky.

  Náš tým postupně uvadal a více ze hry měli hosté. Ve 30. minutě se jim podařila nádherná kolmice mezi naše stopery, ale Nelida vyběhl včas a gólovou střelu vyrazil.

  Utkání se lámalo v poslední minutě první půle. Nejdřív ve vápně stříleli Ondra Holub dvakrát, Dominik Šalamoun a Honza Cikrt, ale brankáře Radotína nepřekonali. Naopak soupeř z protiútoku trestal. Zkušený Standa Klabík se dostal vlevo do vápna a s přehledem obhodil Nelidu.

  Po změně stran bylo znát, že soupeř střídá tři hráče, zatímco my na lavicčce nemáme nikoho. V teplém počasí docházely síly...


  Nadeem Meghji tentokrát v obranném postavení a odvrací roh soupeře

  Po hodině hry "Boris" Mba Ndong skvěle uvolnil Patrea Fatku, ale tomu střelu vyrazil pružný gólman na roh. Ale činil se i náš brankář a také zabránil dalšímu gólu v naší síti.

  V poslední čtvrthodině ze sebe náš tým vymáčkl všechny síly a uzamkl Radotín na jeho polovině. V 80. minutě se na dostřel branky dostal ve výhodné pozici Pepa Vladyka, ale s jeho slabou střelou neměl strážce soupeřovy svatyně žádný problém.

  Hezký signál předvedli Vláďa Halgaš s Pepou v 84. minutě. Halgy zpravy prudce zacentroval na zadní tyč, tam se rybičkou vrhl za míčem Pepa a hlavičkoval, avšak gólman reflexívně vyrazil.

  Poslední šanci měl náš jediný úspěšný střelec Ondra Holub, kterému prsama zpracoval míč Pepa. Ondra ale mezi tři tyče netrefil.

  A ve finále opět utekli hosté a těsně před koncem opět krásně a umístěně k tyči pečetili výsledek na 1:3.

  Celkově to bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli mnohem lepší v první a poslední čtvrthodině, ale hosté byli efektivnější při zakončování. Příští neděli hraje A-tým přátelák proti FC Jílové. Pozor, hraje se až od 17:30.

  Sestava: T.Poul - Meghji, Pecka, Krejzar, Šalamoun, Fatka, V. Halgaš, Cikrt, Boris Mba Ndong, Holub, J.Vladyka
  Branka: Holub
  (jkl)