• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  8. kolo - 11. 10. 2020
  Soupeř měl dobře postavené tyče

  Sokol Lipence - Avia Čakovice 1:3 (0:1)


  Hned v úvodu měl Honza "Krbeček" Kerbach šanci, ale branku překopl

  Do duelu s ambiciózním týmem Čakovic, který dlouho hrál v I.B třídě druhé housle, ale letos se nadechl k lepším výsledkům, nastoupil lipenecký A-tým s několika mezerami v sestavě. Zaskočit tak musel poprvé v sezóně například Pavel "Pajas" Vodrážka, který si chtěl dát oraz kvůli dlouhodobým problémům s kolenem.

  Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal s ostrými výpady na obou stranách. V první šanci se ocitl Honza "Krbeček" Kerbach, ke kterému se trochu neočekávaně snesl míč, on si ho sklepl a zkusil vystřelit, ale bohužel přestřelil branku.

  V další šanci Ivan Hašek z přímého kopu mířil k pravé tyči, ale dlouhatánský brankář s vizáží oteklé nitě byl na místě včas.


  Trestňák Ivana Haška, brankář vyráží

  Hosté však kousali a často se tlačili před naši branku. Jednou ve vyložené šanci soupeře zkrotil míč gólman Tomáš "Nelida" Poul až napodruhé. Šest minut před přestávkou to už ale soupeři vyšlo. Rychle přenesl hru na naši polovinu, útočník vyslal kolmici na nabíhajícího kolegu a Nelida i Krbeček přišli pozdě.

  Hned vzápětí se ale řítil na brankáře Čakovic Ben Vezin, byl ale tísněn obráncem a snažil se vybíhajícího brankáře obstřelit pravou šajtlí. Trefil bohužel jen boční síť.

  Po přestávce "na komíny" drtilo naše mužstvo soupeře více než dvacet minut. Skoro ho nepustilo za půlku. Ben Vezin byl opět v šanci a hlavou trefil břevno. O tři minuty později Pepa Vladyka trefil tyč! Dobře měl pavoukovitý brankář postavené tyče...

  Šanci skórovat měl i Ondra Holub, ale vystřelil příliš měkce. Střelecký pokus Ivana Haška zase zblokoval hostující obránce, zdálo se, že šlapákem. Rozhodčí se dokonce šel poradit s aistentem na lajně, ale penaltu nezapískal.


  ....

  Nakonec Ondra Holub míč do sítě dotlačil. Vzal si míč na levém křídle, obešel dva obránce a posílal ho prudkým centrem před branku. Tam si obránce vrazil míč do vlastní sítě, gól byl však připsán Ondrovi.

  Našim hráčům bylo vyrovnání málo. Vždyť svého protivníka mačkali jako citron, takže chtěli vyhrát.

  Jenže deset minut před koncem se Čakovice dostaly do ojedinělého protiútoku, jejich střely dvakrát vyrazil druhý gólman Radek Činovec, třetí střelu zblokoval Honza Cikrt, ale ta protivná kožená koule se zase odrazila na kopačky hostí. A napočtvrté už fotbalista soupeře skóroval.

  Nic ale nebylo ztraceno, protože náš tým hrál fakt dobře. Do vápna létal balón za balónem, ale nikdy se nepodařilo ho trefit správně postavenému hráči. Naopak minutu před koncem chtěl Zbyněk Zacha centr zprava přihrát na vlastním vápně brankáři Činovcovi, ale nahrál přímo na nohu čakovickému hráči. Ten bez problémů vyběhnuvšího Radka lehce přehodil a zatloukl poslední hřebík do lipenecké rakve.

  Oba zápasy áčka i béčka si byly velmi podobné. Naši hráči si nezasloužili prohrát. Ale před koronavirovou pauzou vypili pohár hořkosti až do dna.

  "Klukům dnes nebylo možné nic vytknout, bojovali do poslední minuty. Nebylo nám přáno," komentoval to po zápase asistent trenéra Vláďa Halgaš.

  Sestava: T.Poul (46. R.Činovec) - Zacha, Vodrážka, Kerbach, Čech - Witberger (67. Weiss), Hašek, Cikrt, J.Vladyka, Holub - Vezin
  Branka: Holub
  (jkl)