• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  A tým

  15. kolo - 16. 11. 2019
  V posledním zápase jsme se o body strachovali až do konce

  Sokol Lipence - Sokol Stodůlky B 3:2 (2:0)

  Stodůlecký obránce odvrací míč po našem rohu

  V posledním podzimním zápase jsme si pořadatelství se soupeřem prohodili, což znamená, že na jaře budeme končit na zbrusu novém stodůleckém pažitu. Terén byl po dešti těžký, ale iniciativy se hned od počátku chopili naši borci. Dobře jsme si přihrávali a dostávali se na dostřel. Nejprve "zalepil" střelu Dominika "Hause" Šalamouna soupeřův gólman, ale pak to přišlo.

  Ve 14. minutě se výtečně hrající Ondra Holub (byl skoro všude) ocitl za obranou soupeře, obešel i gólmana a ze skoro nulového úhlu rozvlnil síť soupeře. Vedli jsme 1:0.

  Pak dostal soupeř výhodu trestného kopu, nedal. Naopak Haus utekl po levé straně a neservíroval míč do šestnáctky Ivanovi Haškovi, ten jej zpracoval a ihned bodlem z těžké pozice prostřelil gólmana hostí a bylo to už 2:0.

  Pak nám zatrnulo, když Tomáš "Nelida" Poul vyběhl až za velké vápno, kde sice míč soupeřovu útočníku ukopl, ale taky ho zfauloval a soupeř dostal výhodu trestného kopu přímo z velkého čtverce. Naštěstí nastřelil jen hlavu našeho obránce.

  Soupeře jsme mohli dorazit před odchodem do šaten, to když soupeřův gólman špatně vykopl, míč se najednou ocitl před Pepou Vladykou. Ten sice před ním stojícího gólmana přehodil, ale míč směřoval i nad břevno branky. Takže po půli byla výsledkem tzv. Csaplárova past. Známý trenér o vedení 2:0 říká, že je nejzrádnější, protože si myslíte, že máte vše v kapse a zvolníte, ale soupeř může dát brzy gól a udělá ze zápasu drama...

  Tomáš "Nelida" Poul likviduje tresťnák hostí

  Druhý poločas se náš výkon znatelně zhoršil a soupeř ožil. Nicméně obrana dirigovaná spolehlivě Mattem Wintersem, který občas podnikl i nebezpečný výlet kupředu, odolávala až do 66. minuty. To přišel nemastný neslaný centr zhruba mezi malé vápno a desítku, Tomáš "Melinho" Melich si s Nelidou neporozuměli, kdo má míč hrát, čehož využil soupeřův hráč a svou hlavičku nasměroval k tyči naší kasy. A Csaplárova past začala hrozit...

  Naštěstí jsme v 73. minutě odpověděli, zdánlivě přetažený míč směřující za brankovou čáru dostal Haus zpět před branku hostí a opět Ivan Hašek se střelou k tyči nemýlil.

  A mohlo být ještě lépe, to když Ondra Holub napřáhl a táhlou křížnou střelou trefil tyč soupeřovy kasy, dorážející Martin "Barvič" barva byl pak v jasném ofsajdu, jak správně ukázal přesný Nenad Milovanovič v pozici asistenta rozhodčího-laika. Bohužel šest minut před koncem skóroval opět soupeř, Nelida si chystal míč na dlouhý odkop, avšak podklouzl, takže míč dostal jen o něco málo za své velké vápno. Tam hostující Skrášek v pohodě stopil míč a nebylo pro něj problémem snížit přehozením všeho, co mu stálo v cestě, na 3:2.

  Ač se soupeř ještě snažil se zápasem něco udělat, vítězství (již třetí v řadě), jsme udrželi. Výkon ve druhé půli ovšem nebyl opět dobrý. Avšak na to se historie neptá.

  Souhrnně k podzimu lze říci, že jsme ztratili minimálně zbytečně domácími remízami se Zbraslaví a Střešovicemi. Za rámeček si nedáme ale i prohry v Písnici či Bohnicích. Na druhou stranu jsme stabilizovali kádr, máme ze hry a teď i výsledků radost a konečně jsme stále na dostřel vršku tabulky. Potrénujeme, na jaře přivítáme navrátilce Pajase Vodrážku, Chrousta a kdovíkoho ještě a uvidíme...

  Sestava: T.Poul - Zacha, Winters, Krejzar, Meghji, Čech, Hašek, Witberger (46. Melich), Holub, Šalamoun (77. Barva), J.Vladyka (80. J.Halgaš)
  Branky: Hašek 2, Holub
  (krb)