• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Přípravný zápas - 1. 8. 2018
  Slušný výkon, přesto porážka

  Sokol Lipence - SK Střešovice 2:5 (1:4)  První domácí zápas v nové sezóně byl notně poznamenán horkem a vyschlou studnou: hřiště za pouhý týden zratilo na zeleni, takže se hrálo na přesušeném mlatu. Nápad hasičů postříkat hřiště při zápase byl spásný, vzduch se okamžitě pročistil.

  Přivítali jsme nově rodící se tým Střešovic, který vyměnil trenéra, je jím legenda Střešovic Petr Hájek. Ten si do áčka vytáhl šikovné mladíky z béčka a má jasnou ambici: postup do přeboru.

  Soupeř dobře kombinoval před naším pokutovým územím a výsledkem bylo po čtvrthodince jeho vedení 0:2 po hezkých střelách k tyči. Náš tým tentokrát hrál už ve stabilnější sestavě a také se pokoušel o kombinaci. Snížili jsme nádhernou brankou, když Radek Šedivý přetáhl svůj roh přes celé vápno a tam z voleje utěšenou placírou vymetl Pepa Vladyka horní kout soupeřovy svatyně - 1:2.

  A měli jsme i další šance, když gólem neskončil ani závar před brankou hostí, ani zcela jasná šance, kdy opět Pepa Vladyka hlavou z malého vápna minul o centimetry.

  A tak do přestávky trestal soupeř, dvakrát jsme lehkovážně ztratili míč na polovině hřiště a soupeř toho hbitě využil, takže do přestávky to bylo 1:4.  Ve druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, kdy se zdálo, že poločas dokonce vyhrajeme. To Ivan Hašek v 53. minutě vybojoval míč u pravé lajny, prostrčil jej Pepovi Vladykovi. Ten se hbitě dostal do vápna, naznačil střelu, ale přihrál před odkrytou část branky na Robina Poula, který se nemýlil - 2:4.

  Pak se hrál vyrovnaný zápas, několik šancí pochytal hostující gólman, ale i Tomáš Poul. Proti utěšené střele po rychlé rozehrávce trestného kopu v samém závěru utkání, kdy se naši hráči (nevím proč) nevěnovali hře, však neměl nárok. Konec tedy 2:5.

  Zápas to byl i dle diváků pěkný a rozhodně i přínosný. Nehráli jsme špatně, zvlášť proti soupeři, který bude favoritem naší skupiny. Přínosem byla i účast velkého množství hráčů včetně osmnáctiletých juniorů nebo i zkušeného Tomáše Melicha, který i po čtyřícítce s přehledem odehraje své.  Sestava: T.Poul - Melich, Chroustovský, Šefara, Krejzar, Šalamoun, K.Vladyka, Cikrt, Šedivý, Hotěk, Navara, Hašek, Witberger, R.Poul, J.Vladyka
  Branky: J. Vladyka, R. Poul
  (krb, jkl)