• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  8. kolo - 30. 9. 2018
  Rozhodl drtivý nástup v první desetiminutovce

  Sokol Lipence - ABC Braník B 6:1 (4:1)


  Ivan Hašek v pohodě dává gól, a to poté, co vzal míč brankáři a pak dovedl míč do prázdné branky. Obránce hostí (vlevo) už rezignovaně míří k půlicí čáře

  Takový úvod snad historie nepamatuje. Branky v 1., 6. a 10. minutě daly ráz zápasu a prakticky rozhodly o tom, že tři body tentokrát zůstaly doma. A všechny góly padly ze hry, narozdíl od předchozích tří zápasů, kdy se trefoval jen Ivan Hašek z penalt.

  Hned při prvním útoku nacentroval Pavel "Pajas" Vodrážka do vápna, v malém čtverci byl na správném místě Milda Witberger a nadvakrát protlačil míč do sítě.

  O pět minut později Honza "Ciky" Cikrt, který operoval na obrovském prostoru, krásně křížnou přihrávkou za obranu uvolnil Pavla "Pajase" Vodrážku a ten přes vybíhajícího brankáře trefil růžek branky. A do třetice všeho dobrého: Patrik Semela na lajně pojistil akci svých kolegů a doklepl míč do sítě a vstřelil tak premiérový gól v lipeneckých barvách.

  Bylo to vše trochu hrrr... V 10. minutě vyhrávat 3:0, na to opravdu nejsme zvyklí. Bohužel jsme přenechali iniciativu soupeři a můžeme mluvit o štěstí, že hosté se ve svých šancích trefovali jen pánuhobu do oken.


  Patrik Semela atakuje obránce Braníku

  Naopak naši borci předvedli v 29. minutě nejhezčí akci zápasu. Zleva centroval báječnou šajtlí Honza Cikrt, "Pajas" Vodrážka prsama přiklepl míč Pepovi Vladykovi - a ten z voleje pálil levačkou přesně k tyči. Hosté se mohli vzteknout. V poli nebyli horší, ale góly jsme dávali jen my.

  Ale nakonec byli úspěšní i Braničtí. Po pokaženém útoku jsme se nestačili rychle vrátit nebo přerušit útok hostí a ti do otevřené obrany snížili.  Ve druhé půli hosté nerezignovali a pořád zlobili. Obrana v čele Ivanem "Šéfou" Šefarou však držela ofsajdovou past a minimálně pětkrát do ní soupeře lapila. A když už se hosté dostali ke střele ve vápně, do ran jim obětavě padali naši hráči od nejmladšího Dandyna Čecha po nejstaršího Mildu Witbergera.


  "Trma vrma" před naší brankou, ale naštěstí z toho gól nebyl

  A pak zase zahřmělo na druhé straně. Pavel "Krejzy" Krejzar popovezl balón z obrany, pěkně uvolnil na pravé straně Pepu Vladyku a ten s přehledem propálil brankáře.

  Korunu výsledku nasadil kapitán a hrající kouč Ivan Hašek. Atakoval brankáře, který chviličku zaváhal s rozehrávkou, vzal mu míč a do prázdné branky pojistil výsledek. Gólem tak oslavil narození syna Ivana Maxmiliána, který přišel na svět v pondělí.


  Dominik "Haus" Šalamoun kopal trestňák a Radek Šedivý se snažil zakončit, nakonec se hosté ubránili

  Takže výborně! Dosáhli jsme nejvyššího vítězství v sezóně a odrazili jsme se od nebezpečných vod páchnoucích sestupem. V tabulce jsme nyní na 9. místě před hlavními rivaly ze Zbraslavi, Modřan i Slivence.

  A pochvala do týmu: kromě báječné produktivity zaslouží ocenění i probuzené hlasivky. Hlavně vzadu na sebe hráči konečně začali mluvit a pomáhat si organizovat hru.

  Příští zápas hrajeme na hřišti Vltavínu.

  Sestava: T.Poul - Čech (64. Zacha), Krejzar, Šefara, Šalamoun - Cikrt, Hašek, Semela (83. K.Vladyka), J.Vladyka, Witberger (63. Šedivý) - Vodrážka (80. Long)
  Brank: Vladyka 2, Witberger, Vodrážka, Semela, Hašek
  (jkl)