• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  6. kolo - 16. 9. 2018
  Zlepšení po přestávce přineslo jen bod

  Sokol Lipence - 1999 Praha 1:1 (0:1)


  Ivan Hašek vyrovnává z penalty na 1:1

  Nám velmi dobře známý tým 1999 Praha k nám přijel bez bodu, poslední v tabulce, a to nás stavělo do role favorita. Bohužel se potvrdilo, že se u nás "devatenáctce" tradičně daří, i když v tomto případě to bylo jen výsledkově. Soupeř nehrál nikterak dobře, nicméně náš tým se jeho hře přizpůsobil - a to bylo zkrátka špatně.

  V první půli jsme si nebyli schopni kloudně přihrát, dobře nepracovala ani obrana. Hned v 11. minutě jsme se dopustili hrubice, když Karel Vladyka zahrál hlavou malou domů, míče se však zmocnil útočník hostí Suchánek a v klidu přehodil vyběhnuvšího Tomáše Poula v naší kase a bylo to 0:1.

  Ani po této sprše jsme se nevzpamatovali, naopak soupeř podnikal kontry do naší obrany, naštěstí už bez přesného zakončení. Jedinou naší kloudnou šancí v první půli byla příležitost Daniela Čecha, který se ocitl tváří v tvář soupeřovu gólmanu, bohužel značně z úhlu a brankář stačil nastavit své tělo a střelu z bezprostřední blízkosti zastavit.

  Hrál se poměrně tvrdý fotbal zejména ze strany hostí, některé zákroky přímo volaly po žluté kartě. Tu ale v první půli dostal jen nejlepší a zároveň nejhrubší hráč hostí Suchánek (kopl Karla Vladyky do slabin), což se nakonec ukázalo osudné jemu, ale zejména i jeho týmu. Soupeř již v této fázi utkání zdržoval hru a ačkoli se nehrálo kvůli zraněním snad 10 minut, nastavovala se jen minuta jedna. Do kabin jsme tak odcházeli se svěšenými hlavami.  Ve druhé půli "na komíny" přišlo zlepšení a "Chytrý klandr" hnal naše borce za vyrovnáním. Měli jsme několik slibných příležitostí, ale neujal se ani trestňák Radka Šedivého (do zdi), chytrá hlavička Robina Poula v pádu (těsně vedle) a ani pumelice Ivana Haška, který prostřelil skrumáž těl před sebou, ale míč šel do tyče.

  V rozmezí pěti minut okolo 60. minuty jsme vystřídali tři muže (m.j. poprvé se v našem áčkovém dresu představil Patrik Semela s kořeny v ligovém Slovácku) a na hře se čerstvé síly projevily. Dále jsme stupňovali tlak. Soupeř v těchto chvílích zdržoval hru, co mohl, ale stále hledal na hrotu svého útočníka Suchánka, kterého jsme museli ostražitě hlídat.


  Závar před brankou soupeře, bohužel bez úspěchu

  Ale byl to opět on, kdo hlavou prodloužil míč do naší šestnáctky a tam musel za záchrannou brzdu zatáhnout Pavel Krejzar. Stáhl zakončujícího soupeřova hráče - rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový bod. Hostující Suchánek však míč poslal vedle a dal nám ještě šanci. Stejný hráč svůj tým oslabil, neboť v 74. minutě dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště, za což dostal od spoluhráčů po zápase co proto.

  Následoval jeden centr do šestnáctky týmu 1999 Praha za druhým, tam však vládl hostující hráč Tlustý, který většinu míčů odtrkal. Blížil se konec zápasu, nervozita rostla. Běžela 85. minuta a Honza Cikrt se řítil ze strany na hostujícího gólmana. Posunul si míč kolem něj a byl gólmanem sražen, také jasná pentle. Tedy pro nás, rozhodčí však nezapískal!

  Kopal se však roh, v závaru v šestnáctce schytal kopanec do břicha Robin Poul a tentokrát se píšťalka ozvala. K penaltě se postavil Ivan Hašek a poslal brankáře na druhou stranu. V 86. minutě tedy bylo 1:1.

  Nastavovaly se tentokráte správně 4 minuty a my jsme ještě šli do tlaku, chtěli jsme vyhrát. Výsledkem byla ale jen nastřelená boční síť a neúspěšně rozehraný trestný kop, který ač daleko, si říkal spíše o přímou střelu.

  Takže remíza, dle některých zasloužená, neboť každý tým měl pod kontrolou jeden poločas. My jsme však měli šancí více a hlavně, hráli jsme doma. Takže i s ohledem na úroveň naší hry zklamání. Uvidíme, jak nás prověří v příštím týdnu Radotín, který je na opačném pólu tabulky než 1999 Praha. To bude zřejmě úplně jiná "jízda"... Přijďte nás povzbudit!

  Sestava: T.Poul - Krejzar, Šefara, K.Vladyka (60.Melich), Šalamoun (64. Semela), Cikrt, Šedivý (60.Witberger), Hašek, Čech, J.Vladyka, R.Poul
  Branka: Hašek (pen.)
  (krb)