• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  3. kolo - 26. 8. 2018
  Neslaný nemastný fotbal - vracíme se bez bodu

  AFK Slivenec - Sokol Lipence 2:0 (0:0)


  Mladíček Lukáš Navara bojuje o míč ve vápně soupeře

  Na hřiště neoblíbeného soupeře se vydala značně kombinovaná sestava, chyběli čtyři hráči základní sestavy. Museli jsme se vyrovnat s absencemi skoro celé obrany a vše završilo hned v 5. minutě zranění Jirky "Chrousta" Chroustovského, takže pátý pilíř ze základu chyběl. Na hřiště proto musel mladíček Lukáš Navara, na post stopera se posunulo z beka Tomáš "Melinho" Melich.

  Přes tento smolný začátek jsme do půle udrželi nerozhodný stav, když ale nutno podotknout, že domácí kousali, když se po levé straně dvakrát řítil ze strany sám na Tomáše Poula domácí hráč. V obou případech však minul naši branku.

  My jsme měli asi největší šanci po střele Ivana Haška z trestného kopu. Ivan vypálil s větrem v zádech asi ze 30 metrů pěknou "jedovku", ta ale skončila těsně nad břevnem. První poločas tohoto nepříliš kvalitního zápasu tak skončil remízou.  Ve druhé půli se, podobně jako v první, hrálo zejména mezi šestnáctkami obou týmů. Naši největší šanci měl v 65. minutě Daniel Čech, který po uvolnění od Ivana Haška osamocen před brankářem vystřelil, bohužel brankář střelu vzduchem vyrazil. Chtělo to zřejmě dát po zemi k tyči. "Mrzelo mě to, Ivan mi pak říkal, že kdyby to byl gól, asi bychom to už ubránili," přiznal po zápase neúspěšný střelec Daniel Čech. Ale to jsou jen kdyby...


  Brankář domácích bez problémů stahuje náš nikterak nebezpečný roh

  Tlak domácích ovšem v té chvíli začal sílit a hrálo se spíše na naší půli. Snaha Slivence byla nakonec korunována brankami, když jsme začali přemýšlet aspoň o bodu.

  Nejprve v 70. minutě nejlepší hráč domácích Filip Vyhnal hlavičkou po rohu (z malého vápna) rozvlnil naší síť, o 3 minuty později pak nevěděl co s míčem, tak z cca 25 metrů vystřelil na naši branku. Míč přeletěl mírně vyběhnuvšího Tomáše Poula, který tak na něj nemohl dosáhnout, a od břevna se odrazil za brankovou čáru. 2:0 a bylo vymalováno.

  Na odpověď jsme se nezmohli a zápas se tak již nějak jen dohrával, když si domácí náskok pohlídali.


  Šance domácích v prvním poločase, tentokrát z toho ještě nezahřmělo

  Tentokrát jsme dobře opravdu nehráli, šancí jsme si vytvořili poskrovnu. Škoda bodů, když soupeř k přehrání rozhodně byl. Je zapotřebí poděkovat klukům z béčka, kteří zvládli již druhé náročné utkání o víkendu.

  Sestava: T.Poul - Zacha, Chroustovský (5. Navara, 73. Long) , Krejzar, Melich, Hašek, Čech, Cikrt, J.Vladyka (75. M.Krůta), Witberger, R.Poul
  (krb, jkl)