• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  29. kolo - 8. 6. 2019
  Historický mezník: nastoupili tři cizinci

  Sokol Lipence - SK Modřany 6:2 (3:1)


  To měl být gól, ale nebyl. Matt "Roy" Winters se dostal do tří gólových šancí, proměnil až tu poslední minutu před koncem a upravil na 6:2

  Poslední zápas v I.A třídě na domácí půdě se áčku povedl. Od počátku mělo herně navrch a konečně to dokázalo vyjádřit i gólově. Do brány musel zase Jirka "Háza" Havlíček a ukázal, že i ve 42 letech může být oporou.

  Hned v 9. minutě poslal Daniel Čech milimetrový pas na levé křídlo, Dominik "Haus" Šalamoun pláchl bekovi a nahrával na lehké doklepnutí Mattu "Royovi" Wintersovi. Vložil se do toho hostující obránce a srazil si míč do sítě rovnou. Ale kdyby tak neudělal, na 99% by to byl stejně gól.

  O 11 minut později využil Haus nedorozumění v modřanské obraně a tentokrát už skóroval sám. No a za dalších 12 minut se opět probil do vápna, naznačil, že bude zase nahrávat, ale propálil brankáře na bližší tyč.

  Tempo zápasu pak trochu opadlo, naši hráči cítili jasný náskok - a navíc bylo horko. Bohužel jsme soupeři na chvíli nechali převzít iniciativu a on z nenápadné akce snížil na 3:1.  Po přestávce z naší strany také převládaly nepřesnosti a hosté toho využili. Na pár minut nás zamkli na naší polovině a nepříjemně doráželi. V 60. minutě dokonce po závaru smrskli náš náskok na rozdíl jediného gólu a doufali ve vyrovnání nebo dokonce obrat.

  Budiž ale řečeno, že to tentokrát nebyly ty Modřany, na které jsme byli zvyklí. Byly také oslabeny, neudržely míč, spoustu toho zkazily. Takže stačilo zase zabrat a hned nebylo pochyb o tom, kde je pánem na hřišti.

  V 77. minutě po krásném centru dokončil hlavou Dominik Šalamoun svůj hat-trick. A o dvě minuty později z prvního doteku s míčem skóroval střídající Tyler "Cyrille" Bratton a po minutě na hřišti dal svůj první gól za Lipence. To už byl na trávníku i Alex "Milan" March a Lipence zažily historický okamžik. Poprvé v našem dresu nastoupili najednou tři cizinci. A evidentně to bude trend dalších týdnů a měsíců, protože domácích hráčů se nedostává, ať už kvůli zaměstnání, zraněním nebo "teplu rodinného krbu" (tzv. podpantoflizace).


  Snajpr Dominik "Haus" Šalamoun tentokrát odvrací míč od své vlastní brány, jinak kraloval na druhé straně hřiště

  Šestý gól dal v poslední minutě Matt "Roy" Winters, který měl v zápase tři tutovky a konečně se prosadil.

  Škoda, že až v posledním zápase na domácí půdě jsme diváky odměnili nejen pěkným výkonem, ale i vítězstvím a průběhem bez nervozity (až na tu chvíli po sbížení na 3:2). Dosáhli jsme druhé nejvyššího vítězství v sezóně (nejvyšší bylo s Braníkem B 6:1), bohužel to však už na udržení nestačí. Od srpna tedy fanoušci budou chodit jen na I.B třídu, ale snad se ještě návratu do druhé nejvyšší pražské soutěže dočkáme.

  A hlavně: teď v sobotu 15. června všichni na hřiště na oslavu 100 let fotbalu v Lipencích!

  Sestava: Havlíček - Kerbach ml. (62. March), Krejzar, J. Vladyka, Čech, Šalamoun (87. O. Krůta), Hašek, Cikrt, Šedivý, Witberger (76. Bratton), Winters,
  Branky: Šalamoun 3, Bratton, Winters a vlastní
  (jkl)