• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  21. kolo - 13. 4. 2019
  Penaltový hat-trick nám zhatil šanci na lepší výsledek

  1999 Praha - Sokol Lipence 6:2 (3:1)


  První penalta v naší síti

  Vidět hat-trick není až tak neobvyklé, když ho však někdo dosáhne z penalt, to už je dost výjimečné. Byli jsme u toho, když se to stalo v Nuslích, bohužel všechny tři penalty se kopaly proti nám a všechny skončily gólem jediného střelce.

  Hned v 8. minutě se dostal do šance domácí Suchánek, který si chytře obhodil Pajase Vodrážku (ten by jinak byl nucen faulovat) a z mírného úhlu nedal Jirkovi "Házovi" Havlíčkovi v naší brance šanci. 1:0.

  Hra byla po celý poločas vyrovnaná a po počátečním osmělování jsme vstřelili branku i my. Ve 26. minutě předložil ideální míč před bránu Dominiku "Hausovi" Šalamounovi agilně hrající Ondra Holub a Haus se nemýlil. 1:1.

  A mohlo být lépe. Haus se opět dostal do tutovky, ale musel obstřelovat hráče a domácí gólman Procházka střelu krásně vytěsnil.

  Bohužel pak se rozjela penaltová show. Nejprve střelec první branky Suchánek chytře naskočil mezi naše dva hráče a jeho hereckou etudu rozhodčí spolkl. Penaltu s jistotou (jako ostatně všechny ostatní) proměnil domácí Blažek. O chvíli později si Radek Šedivý ve vlastním pokutovém území trefil ruku a na pokyn asistenta na lajně směrem k hlavnímu rozhodčímu se kopala další penalta. Marné byly naše protesty, že tohle se již drahnou dobu nepíská... Prý si náš hráč "rozšířil tělo" a penalta tak být zapískána musí. Na 3:1 tedy zvýšil opět Blažek. Do kabin jsme šli s pocitem křivdy.

  Pravidla fotbalu platná od 1. 7. 2016
  Odstavec 12.16
  Aby při posuzování hry rukou v pokutovém území nedocházelo k závažným přehmatům doporučuje se, aby rozhodčí v případě, že má pochybnosti o tom, zda bránící nebo útočící hráč zahrál rukou skutečně „úmyslně“, rozhodl ve prospěch bránícího družstva.

  Odstavec 12.18
  Za úmyslnou hru rukou rozhodčí nebude považovat např. tyto situace:
  - při odkopu míče si hráč nastřelí vlastní ruku
  Hru jsme ve druhé půli otevřeli a byli jsme spíše na polovině protivníka, který však dobře bránil. Naopak do naší otevřené obrany zvýšil po zbytečné ztrátě míče na 4:1 a bylo vymalováno.  Snížili jsme jsme sice o pár minut později, Pajas Vodrážka se trefil hlavou na 4:2, ale poslední slovo měl opět soupeř. V závěru zápasu nejprve zvýšil na 5:2 a na 6:2 uzavřel hat-trick opět z pokutového kopu (tentokrát byla pentle po faulu Házy jasná) Blažek. Penalt bylo tedy opravdu hodně, ale branka na 5:2, kterou vsítil domácí Eppert, z pentle opravdu nebyla, ač jí tak zápis o utkání označuje.  Nehráli jsme opět špatně, ale gólů dal z výše uvedeného důvodu více soupeř. A protože se to hraje na góly, odjížděli jsme opět bez bodů. Nezbývá něž věřit, že se zvedneme.

  Sestava: Havlíček - J.Vladyka, Krejzar, Vodrážka, Šalamoun, Hašek (85. Jankovský), Koukal, Holub, Čech (60. Witberger), Cikrt, Šedivý
  Branky: Šalamoun, Vodrážka
  (krb)