• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  1. kolo - 11. 8. 2018
  Klíčem k úspěchu byla zodpovědnost

  FK Zlíchov 1914 - Sokol Lipence 1:4 (0:2)


  Takhle to začalo. Ivan Hašek proměňuje ve 13. minutě penaltu

  Nová mistrovská sezóna je zahájena. Novinkou je skupina s dvěma účastníky navíc, tedy 16, čili o čtyři zápasy více.

  K prvnímu mistráku jsme zajížděli na pěkně upravený trávník loni skoro sestoupivšího Zlíchova. Soupeř měl náš respekt, na jaře nám doma docela zatápěl a někteří jeho hráči, jako např. Nykl (bývalý nejlepší střelec přeboru) jsou fakt výborní. Pokynem trenéra bylo tedy hrát zodpovědně zezadu - a to jsme naplnili do puntíku.

  Byli jsme to my, kdo se ujal vedení. To Dominik "Haus" Šalamoun z hranice čtverce vystřelil, nejistý gólman domácích míč jen vyrazil před sebe a dobíhajícího kapitána Ivana Haška, který míč hodlal posunout za jeho záda, nemilosrdně srazil.

  Jasná pentle. Kopal ji právě Ivan, byl úspěšný (viz foto) a my vedli ve 13. min. 0:1.

  O chvíli později předložil ideálně opět Dominik Pepovi "Josému" Vladykovi, který bohužel zívající branku netrefil. Ale hrozili i hosté, kteří vše hráli nakopáváním na kapitána Kopeckého, nejlepšího střelce domácích v minulé sezóně. S tím jsme se vypořádali, ovšem jistý Tomáš "Nelida" Poul musel zalepit do svých rukavic dvě přísné střely ze střední vzdálenosti (zvláště rána Nykla z cca 35 metrů byla obtížná).

  Tomáš chytl i samostatný nájezd a jen potvrdil skvělou hru obranné řady dirigované skvěle Ivanem "Šéfou" Šefarou. Pak přišla velká chvíle Mildy Wiitbergera, ke kterému se ve 43. minutě dostal míč vyhlavičkovaný z vápna domácích a Milda se halfvolejem tak ze 20 metrů trefil přenádherně, přímo do vinglu domácí kasy, to by nechytl ani Courtois! Do kabin jsme tedy šli za nadějného stavu 0:2.  Druhý poločas jsme začali opět lépe my. Dominik si postavil balón k trestnému kopu jen zhruba tři metry od rohového praporku a poslal čechraný míč na svatyni domácích. Nevím, jestli to chtěl tak udělat, ale faktem zůstává, že se míč ocitl opět ve vinglu domácí branky a my ve 48. minutě vedli již 0:3. Jasná chyba domácího gólmana, který po chvilce střídal...  Tento stav ovšem znamenal m.j. to, že domácím začaly téct nervy, nadávali rozhodčím a nesoustředili se na hru. Zejména kapitán domácích Kopecký, ač jistě výborný hráč, se v tomto vyznamenával a "podrážel tak nohy" vlastním spoluhráčům. Mohli jsme zvýšit na 0:4, ale Ivan Hašek trefil tyč. Pak opět musel zasahovat v naší kase Nelida.

  Poslední náš gól vstřelil v 84. minutě po ideální přihrávce před branku domácích osamocený Robin "Robas" Poul, který si vychutnal gólmana domácích. Tři minuty před koncem, stejně povedenou střelou jako Milda v první půli, korigoval domácí Ken Schulz již jen na 1:4.

  Utkání s množstvím žlutých karet se dohrávalo v rozjitřelé atmosféře, domácí zkrátka nečekali porážku a neunesli ji. Hádali se dokonce s našimi fanoušky, kterých bylo na zápase paradoxně více. Nicméně nutno vyzdvihnout výkon trojice rozhodčích s hlavním arbitrem Lukášem Zikou, který držel otěže utkání pevně v rukou.  Pochvala za první tři body patří všem - a to i klukům, kteří se dostali na hřiště jen na chvíli. Hraje se vždycky lépe, když vám kámoši z lávky kryjou záda.

  Sestava: T.Poul - K.Vladyka (78. Čech), Šefara, Chroustovský, Šalamoun (85. Melich) - Cikrt, Hašek (K), Krejzar (86. Navara), J.Vladyka (88. M.Krůta), Witberger - R.Poul
  Branky: Hašek (pen.), Witberger, Šalamoun, R.Poul
  (krb)