• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  16. kolo - 10. 3. 2019
  Ivan Hašek hat-trickem sestřelil Zlíchov

  Sokol Lipence - FK Zlíchov 3:1 (1:1)


  Zlíchov srovnává na 1:1, když střelu útočníka tečoval náš obránce do protipohybu bezmocného brankáře Tomáše Poula

  Vstup do jarní části mistrovské sezóny se lipeneckému áčku povedl. Hrající trenér Ivan Hašek ml. vstřelil hat-trick a poslal hostující FK Zlíchov domů bez bodu.

  Zase jsme ale nemohli hrát v plné sestavě. Stoper Ivan Šefara byl na lyžařské dovolené, obránci Dominik Šalamoun a Karel Vladyka ještě hráli za Černošice finále play-off středočeské krajské ligy (bohužel v Čáslavi prohráli v prodloužení), záložníci Karel Pátek a jeden z nováčků Filip Škarda měli rodinnou oslavu a útočník Robin Poul byl v práci. Nastoupily aspoň dvě posily ze zimních akvizic: levý bek Jakub "Kubas" Koryta a středopolař Ondra Holub. A sláva - z Karviné, kde dělal asistenta trenéra, se vrátil exligista Zdeněk "Kuky" Koukal a chopil se kapitánské pásky. A všichni tři byli hodně znát.

  První vyloženou šanci však měli hosté. Už v 5. minutě se dostali do vápna a útočník Zlíchova byl možná sám až překvapený, kolik má prostoru, že jen nastřelil brankáře Tomáše Poula. Na druhé straně málem nachytal Kuky gólmana soupeře, když z dobrých 35 metrů zkusil trestňák pálit přímo na branku, když strážce branky čekal centr. Střela se odrazila od tyče.

  V 10. minutě házel Daniel Čech dlouhý aut zprava do vápna, míč propadl až k Ivanovi Haškovi, který nabíhal zleva a hrající kouč s přehledem placírou zakončil.

  O čtyři minuty později však měl Zlíchov štěstí jak Slavia v Seville. Jeho zkušený harcovník Petr Nykl vystřelil a gólman Tomáš "Nelida" Poul se vrhl doleva. Jenže náš obránce míč tečoval a poslal ho do protisměru padajícího Nelidy.

  Náš tým to však neskolilo. Na to, že to byl vlastně první jarní (podle kalendáře ještě zimní) zápas, naši hráči nepředváděli špatnou hru. Kombinovali a navzdory silnému větru a lijáku se snažili pronikat do soupeřova vápna. Ve velké šanci se ocitl Pepa Vladyka, ale vybíhajícího brankáře nepřehodil. V další obrovské příležitosti Ivan Hašek z voleje z malého vápna jen těsně přestřelil.  V tu chvíli se však nad hřištěm čerti ženili, k vichru se přidal silný déšť a v Lipencích lilo jako snad dva roky ne. Všichni aktéři byli rádi, že se mohli jít trochu osušit a ohřát do kabin.

  Hned v úvodu druhé půle uvolnil Pavel Vodrážka, který v útoku byl znát a sváděl líté boje se stopery hostí, Pepu Vladyku. Ten sice vypálil, ale obránce Zlíchova ho dojel a bolestivě sestřelil. Byla z toho penalta. Ujal se jí Ivan Hašek a gólmana poslal vlevo a míč umístil doprava.


  Ivan Hašek dává bezpečně z penalty na 2:1

  Nad hřištěm se na chvíli vyjasnilo a objevila se duha. Na branku soupeře se ale valil jeden útok za druhým. Obrana a hlavně výborný brankář Zlíchova však odolávali. V 68. minutě se však k přímočaré akci odhodlal Ivan Hašek. Proběhl mezi stopery a už se chystal ve vápně střílet. Obránce ho ale zatáhl za ruku a srazil na zem. Nic jiného než penalta to nemohla být. Žlutá karta pro provinilce byla milosrdná. Kdyby to byla červená, nemohl by se divit.

  Ivanova exekuce byla opět ukázková. Brankáři, hop doprava, míči běž doleva!


  Ivan Hašek opět s přehledem proměňuje penaltu a zvyšuje na 3:1

  To byl asi rozhodující okamžik zápasu. Hosté pak celkem zkrotli a k bráně Nelidy se už dostali pouze jednou. Tomáš ovšem ojedinělou střelu lapil do rukavic jako motýla.

  Naopak naši hráči se předháněli v zahazování šancí. Pepa Vladyka se krásně položil do střely, ale trefil jen brankáře. Honza Cikrt dostal krásnou kolmici od Ivana, šel sám na gólmana, ale mířil mu jen na hrudník. Ondra Holub mohl okořenit svůj první start za lipenecké barvy dorážkou z malého vápna, ale těžký míč umístil těsně vedle brány.


  Řádění živlů nad hřištěm


  Diváci od Chytrého klandru se museli směstnat pod stříšku stánku

  Tři body tedy zůstaly doma a v zápase se ukázalo několik pozitiv. Především se v dobrém světle ukázali nováčci. Jak "Kubas" Koryta, tak Ondra Holub jsou hotoví fotbalisti a budou opravdu posilami. "Oba jsou velmi kvalitní. Kubas to nalevo zvládl velmi dobře, mluvil, řídil si hru. Ondra je top kvalita. Jen skoro šest let nehrál velký fotbal, takže je to trochu vidět na pohybu, ale fotbalista je to par-excellance, bude velmi platný," ohodnotil nové spoluhráče hrající trenér Ivan Hašek.

  Dalším plusem byla střelecká forma Ivana Haška. Všechny góly dal s naprostým přehledem a po pěti letech zaznamenal hat-trick. (O tom posledním čtěte zde.) Byl si jistý před exekucí, že střely umístí do správného místa a penalty promění? "Samozřejmě. Jako vždycky," smál se Ivan po zápase.

  Obrovským přínosem byla také účast Zdeňka "Kukyho" Koukala. Čte hru, takže ví, kde má v příštím okamžiku stát. Rozehrává míče s přehledem jak ve hře, tak standardní situace. Prakticky nekazí.

  Další zápas se hraje v neděli 17. 3. od 15 hodin na Zbraslavi, která na hřišti Motorletu prohrála se Stodůlkami 0:4. Lipaňáci, potřebujeme vás tam! Přijďte nám pomoct!

  Sestava: T.Poul - Čech (89. Zacha), Koukal, Krejzar, Koryta - J. Vladyka (90. M. Krůta), Cikrt, Holub, Hašek, Šedivý (70. Witberger) - Vodrážka
  (jkl)