• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  11. kolo - 21. 10. 2018
  Bylo to o prvním gólu. A ten jsme dali my

  Sokol Stodůlky - Sokol Lipence 0:3 (0:0)  Na zcela zoufalý povrch soupeřova hřiště (budou však dělat zcela novou hrací plochu) jsme zajížděli tentokrát v dobrém složení. Soupeř začal sezónu slibně, nyní však již měl šňůru pěti zápasů bez bodu, zřejmě i v důsledku zranění svého nejlepšího plejera, bývalého ligisty, Marka Nešpora, který rozvlnil naši síť v obou loňských duelech.

  Hned v první minutě jsme měli stopro šanci my. Po dlouhém autu Honzy Cikrta, který nastoupil po zákeřném faulu sliveneckého hráče (den předtím za béčko) se sebezapřením, se míč odrazil na velké vápno, kde Ivan Hašek z první bombou do středu branky vyprášil rukavice domácího gólmana Šalandy, od kterého se míč odrazil k Patriku Semelovi, jeho dorážka však skončila pár centimetrů vedle. To měl být gól a nebyly by takové nervy.

  Soupeř pak po naší dobré první čtvrthodince kontroval třemi šancemi, když dvakrát jeho střela minula jen těsně naši tyč, jednou se musel vytáhnout gólman Tomáš "Nelida" Poul. Bohužel ve 23. minutě musel po faulu soupeře střídat stoper Ivan Šefara, což bylo značným oslabením naší obrany. Vystřídavší Radek Šedivý však podal vynikající výkon. Soupeřova taktika byla jednoduchá a stejná po celý zápas, posílat dlouhé pasy na křídla, kde nás zejména zlobil rychlonohý Timur Ashinbaev. Šance byly ale i na našich kopačkách. Pavel "Pajas" Vodrážka se dravě prodral za obranu a jeho střela jen těsně minula soupeřovu kasu. Ivan Hašek kopal přímák z dobré vzdálenosti, ale míč nasměroval jen do zdi. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.  Do druhé půle již indisponovaný Honza Cikrt nastoupit nemohl, ale i tak druhý poločas však již režírovali modří, tedy naši borci. Ivan Hašek krásně uvolnil do té doby nevýrazného Pepu "José" Vladyku, který se řítil sám na soupeřovu kasu a ač tísněn hráčem, stačil obstřelit gólmana. Všichni už jásali, míč se kutálel do branky, ale Pepa situaci viděl jinak. "Viděl jsem, že to asi půjde na tyč, tak jsem míč dobíhal." Udělal dobře, míč se odrazil od tyče a Pepa ho musel, opět tísněn soupeřem, do sítě dorazit. V 52. min. tak vedeme 0:1.  Za chvilku ovšem mohlo být srovnáno. Soupeř měl k dispozici trestňák asi metr za vápnem a technická střela skončila na břevnu naší branky. A tak opět udeřil José, kterého nádherným pasem našel Ráďa Šedivý a Pepa z první překonal domácího gólmana a v 62. minutě vedeme již 0:2.

  Domácí po této brance trochu již rezignovali a my si vytvořili množství dalších standardek a rohů, z nichž se ujala v 75. minutě hlavička Pavla "Pajase" Vodrážky, který krásně nasměroval k tyči domácí branky roh zahrávaný Dominikem "Hausem" Šalamounem. Domácí pak měli dvě šance na alespoň zmírnění prohry, ale trestňák přestřelili a s ranou do středu branky si Nelida poradil.  Takže veledůležité tři body, za které patří dík zodpovědné hře a přístupu všech hráčů. Velmi dobrý a spravedlivý výkon předvedlo i trio rozhodčích v čele s hlavním Jakubem Hradilem.

  Sestava: T.Poul - Krejzar, Šefara (23. Šedivý), Šalamoun, K.Vladyka, Čech (80. Melich), Hašek (C), Semela, Cikrt (46.Witberger), J. Vladyka, P. Vodrážka
  Branky: J.Vladyka 2, Vodrážka
  (krb)