• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Mezinárodní utkání - 30. 5. 2018
  Mixovaný tým přehrál studenty ze Skotska

  Sokol Lipence - FC University of St. Andrews 5:3 (3:1)  Stalo se už milou tradicí, že se nám na jaře podaří sehnat soupeře z britských ostrovů, sehrát s ním zápas a po něm popít pár piv a pokecat o brexitu.

  Letos přijeli studenti z University of St. Andrews, což je nejstarší skotská univerzita založená roku 1413. Už v úterý absolvovali první zápas na hřišti SK Kazín a ještě v plné kondici ho vyhráli 5:3.

  Do Lipenců přijeli už trochu vláční. Po úterní pařbě si navíc odpoledne dali relax v Aquapalace v Čestlicích, takže když se do nich naše zmixovaná sestava pustila, nevěděli, kde jim hlava stojí.

  Naši hráči se scházeli jak švábi na pivo a povolat museli i dorostence na jedné straně, případně "starogarďáka" Martina Barvu. Ale začali opravdu pěkně od podlahy a zamknuli univerzitní studenty před jejich vápnem.

  Jen góly dlouho nepřicházely. Kluci se snažili kombinovat až "do kuchyně" a vždy jim v posledním okamžiku něco nevyšlo. Teprve ve 20. minutě zakončil pěknou kombinaci šestnáctiletý Vojta Doubek a dal tak první gól v kategorii dospělých.

  Druhý úspěch přidal nekompromisní ranou do vinglu kapitán Ivan Hašek, který si náramně užíval kombinace se svých bratrem Pavlem, jenž při nedostatku našich hráčů zaskočil v sestavě.

  A třetí gól doklepl do sítě Matěj Müller, který je ještě o rok mladší než Vojta a nyní hraje na Vyšehradě a také zaskakoval místo chybějících kmenových hráčů.

  Když už se zdálo, že první poločas ukončíme s nulou na kontě, centroval jeden ze studentů a míč se snesl za záda Dana Karase, který nahradil brankářskou jedničku Tomáše "Nelidu" Poula.  Ten se po pozdějším příchodu postavil do útoku a hned v první minutě druhé půle zvýšil náskok na 4:1.  Naši fotbalisté pokračovali v pohledných akcích, přihrávali si tu "na pětníku" na jeden dotek, tu posílali pasy na 30 - 40 metrů přímo na nohu spoluhráče. Byla radost se na to dívat. Jen ta efektivita při střelbě mohla být dvakrát až třikrát lepší.

  A pak se najednou utrhl rychlý útočník St. Andrews, předběhl stopery Pavla "Krejzyho" Krejzara a překonal vybíhajícího Dana Karase.

  Poslední naši branku přidal Honza Cikrt parádní střelou z voleje (záznam je na klubovém Facebooku) a chvíli před koncem zkorigovali výsledek hosté na 5:3.

  A pak už následovalo jen doplňování tekutin a semtam nějaká česko-anglická konverzace...

  Ve středu hráli studenti ještě ve Vraném s dorostem PFA a remizovali 3:3.

  Sestava: Karas (T.Poul) - Krejzar, Šalamoun, Koukal, I. Hašek, P. Hašek, Cikrt, Šedivý, J.Vladyka, Doubek, Barva, Müller, Daniel Čech, David Čech
  Branky: Doubek, I. Hašek, Müller, T.Poul, Cikrt
  (jkl)