• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Příprava - 13. 8. 2017
  Valentýn Cajthaml vychytal vítězství. Proti vlastnímu týmu

  Sokol Lipence - Sokol Kolovraty 3:4 (2:3)


  Ivan Hašek neumístil penaltu příliš dobře, brankář Valentýn Cajthaml mu ji chytil

  Když se po zápase ze šatny trousili Milda Witberger, Tomáš Melich nebo Martin Barva, komentoval to jeden z lipeneckých fanoušků, že se snad vrátil čas o deset let. To byli tito borci, kterým je dnes všem přes čtyřicet let, oporami áčka. V nedělním přípravném zápase však při absencích několika kmenových fotbalistů áčka museli zaskakovat znovu.

  Také soupeř z Kolovrat nepřijel kompletní, museli jsme mu dokonce půjčit gólmana Valentýna Cajthamla, který už chytal v sobotu za béčko. A v dresu Kolovrat si nevedl vůbec špatně. Chytil Ivanovi Haškovi penaltu a minimálně ve dvou třech dalších případech hosty podržel a pomohl jim k vítězství.

  Náš tým ale začal raketově. V 6. minutě vyslal Pavel Vodrážka po pravém křídle Martina Vengláře, ten prudce nacentroval před branku a nabíhající Michal Krůta hlavou málem protrhl síť. Krásná akce.

  Jen o dvě minuty později se stejný hráč zapsal do střelecké listiny podruhé. Tentokrát ho ze středu pole uvolnil Pepa Vladyka a Michal Krůta podél vybíhajícího Valentýna zvýšil na 2:0.  Bohužel tohle rychlé vedení jako by náš tým ukolébalo. Stačil jeden špatně hozený aut, rychlý kontr Kolovrat a v končící 10. minutě padl třetí gól zápasu, ovšem tentokrát do naší branky.

  To však nebyl jediný kiks. Do poločasu se nám ve středu hřiště "povedly" další dva a hosté najednou vedli 2:3.

  Po změně stran měl kapitán Ivan Hašek šanci vyrovnat, když Valentýn Cajthaml ve váplně podrazil Pepu Vladyku. Svou chybu ale napravil a střelce penalty Ivana vychytal.


  Martin Venglář se trochu lekl své šance a místo přímé cesty k brance zvolil zasekávačku a gólmana nakonec neohrozil

  Čtvrt hodiny před koncem se nám podařilo vyrovnat, když Karel Vladyka poslal z hloubi obrany kolmý pas, na který si naběhl Honza Šetka, obešel i brankáře a s přehledem zavěsil.

  Z vítězství se ale nakonec přece jen radovali hosté. Tomáš Melich v rohu velkého vápna fauloval útočníka Kolovrat a penaltu kopali i soupeř. Tomáš "Nelida" Poul sice vystihl směr střely a na míč si sáhl, ale v jeho cestě do sítě nezabránil.


  Tomáš "Nelida" Poul vystihl směr penalty, ale míči v cestě do sítě nezabránil

  Týden po vítězství 4:3 tedy v přípravě přišla porážka stejným poměrem. Mohly za to nepřesnosti ve středu pole a trochu laxnější tempo. Náladě v mužstvu také neprospívá, když si hráči mezi sebou místo vzájemného povzbuzení spíš vyčítají chyby. Příští sobotu dopoledne hraje áčko proti Letům, poté je na hřišti brigáda - kdo má, vezměte křovinořez.

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, K.Vladyka, Krejzar, Šalamoun, J.Vladyka, Hašek, M.Krůta, Witberger, Melich, Venglář, Šetka, Barva
  Branky: Krůta 2, Šetka
  (jkl)