• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Příprava - 11. 3. 2017
  Pánem na hřišti byli domácí

  SK Střešovice B - Sokol Lipence A 5:1 (3:1)


  Za stavu 1:0 se vytáhl Tomáš "Nelida" Poul a zlikvidoval šanci domácích

  První utkání na velkém hřišti a pod širým nebem v letošním roce se lipeneckým fotbalistům moc nepovedlo. Ano, omluvou může být, že chybělo šest hráčů základní sestavy (Chroustovský, Vodrážka, Hašek, Koukal, R. Poul, Šedivý) a naopak nastoupili tři hráči, kteří ještě na velkém hřišti (kromě přípravy na menší ploše v hale) za áčko nenastoupili: Long Nguyen Thien, Petr Fatka a Karel Pátek. Ale i tak by nám tým z I.B třídy neměl dát pět gólů. Přestože jsme mu jich většinu darovali.

  Do utkání jsme vstoupili strašidelně. Už ve 2. minutě se zranil Honza Kerbach mladší a musel ze hry odstoupit. V 7. minutě si u našeho rohového praporku počínal nedůrazně Pavel "Krejzy" Krejzar, soupeř mu míč vzal, nacentroval před branku a tam dobíhající zelenobílý záložník procedil Tomáše "Nelidu" Poula.

  Ten se ale vyznamenal v 11. minutě, kdy si domácí hráči míč pěkně narazili, ale Nelida střelce vychytal. V 19. minutě byl ale znovu bezmocný. Milda Witberger ve středu pole nepochopitelně vracel míč na obránce do míst, kde nebyli, takže šli dva střešovičtí hráči sami na Nelidu. Jeden to vzal na sebe, udělal kličku našemu gólmanovi a zavěsil do prázdné branky.

  Jen o minutu později vyrobil podobnou chybu Pepa Vladyka, ale ještě se stačil vrátit a ve skluzu před prázdnou brankou míč zablokovat.

  V těchto chvílích chyba stíhala chybu a rozdíl mezi mužstvy byl opravdu aspoň o třídu. Akorát nikoli tak, že my hrajeme výš, spíš jsme připomínali tým na úrovni II. třídy.

  Ve 23. minutě Daniel Čech hodil aut dozadu tak špatně, že toho domácí okamžitě využili k rychlému protiútoku a po prudkém centru z pravého křídla se střílející hráč prosadil mezi dvěma našimi bránícími hráči.

  Ve 30. minutě hráči SKS B vyšachovali naši obranu, ale hrotový útočník z osmi metrů pálil nad branku.

  Naštěstí jsme do poločasu snížili. Trestňák z 25 metrů si postavil Dominik "Šála" Šalamoun (mimochodem od soboty krajský přeborník v hokeji za Černošice) a trefil se přesně do víka, míč ještě zazvonil o tyč.  Zkraje druhé půle pronikl hezky do vápna Milda Witberger a provětral rukavice domácího gólmana. K odraženému míč si dostal Martin "Barvič" Barva, zamotal dva obránce, nacentroval před branku, ale ze závaru už pak nic nebylo.

  V 52. minutě vyslal novic v lipeneckém dresu Karel Pátek Barviče po levém křídle, ten udělal kličku i brankáři, ale dostal se až do rohu hřiště. Pak se pokusil najít centrem někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale brankář se mezitím vrátil a míč bez problémů stáhl do náruče.

  V této fázi utkání jsme drželi míč a kombinovali a hra nevypadala tak zle. Pepa Vladyka pak z hloubi pole vystartoval kolmo dopředu, vpravo uvolnil Šálu, ale ten se dostal moc do strany a brankář jeho střelu kryl.

  Po hodině hry přišel další darovaný gól. Druhý nováček v týmu Petr "Fáťa" Fatka se srazil s vlastním brankářem, střešovický útočník toho využil a do prázdné branky zvýšil už na 4:1.

  O dvě minuty později se vyznamenal Nelida a prudkou střelu domácích po rychlém protiútoku vyrazil. Potom vyslal Ivan "Šéfa" Šefara krásný 40metrový pas do vápna, naběhl si na něj Barvič, ale byl trochu v úhlu a branku Střešovic přestřelil.

  V 69. minutě výborně zakombinovali domácí a po bleskovém útoku zleva přišel krásný centr před naši branku. Tam Krejzy zabránil soupeřovu útočníkovi ve skórování jen faulem a byla z toho penalta. Úspěšná. 5:1.

  Dvě šance pak měl Karel Pátek, ale jednou po uvolnění od Daniela Čecha střílel do brankáře, podruhé se pohotově snažil využít chyby domácích a přehodil vyběhnutého brankáře. Míč se ale odrazil od vnější týče do zamezí.

  Deset minut před koncem jsme měli štěstí. Domácí opět použili svou silnou zbraň, útok po křídle. Parádní centr po zemi před branku si zpracoval hrotový útočník, ale jeho střela šla vysoko nad.  Sestava: T.Poul - Kerbach ml. (Týč), Krejzar, Šefara, Šalamoun, Long, Čech, Cikrt, J.Vladyka, Witberger (Barva), Pátek (Fatka)
  Branka: Šalamoun
  (jkl)