• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  9. kolo - 22. 10. 2017
  Každý chvilku tahal pilku, až z toho byl kříž

  AFK Slivenec - Sokol Lipence 2:2 (2:1)


  Situace před vyrovnávacím gólem domácích na 1:1. Kapitán Kácovský přehlavičkovává dva naše hráče a posílá míč před branku, kde ho vzápětí slivenecké útočník doklepává do sítě

  Do soupeře jsme se pustili zostra. Hned ve 2. minutě se řítil (tentokráte na hrotu operující) Dominik Šalamoun na mladičkého gólmana domácích Karpíška (posila domácích z Braníku), bohužel se dostal příliš k němu a nastřelil ho.

  I pak jsme měli hru ve svých rukách, střelu Ivana Haška brankář také kryl. Konečně ve 13. minutě jsme vstřelili branku. Po naší standardce Jirka Chroustovský hlavičkoval, z brankové čáry však domácí zadák zabránil gólu. Míč se však dostal k Ivanovi Šefarovi a ten z hranice vápna prostřelil po zemi vše, co mu stálo v cestě a dal svůj první "ostrý mistrovský" gól za Lipence. 0:1.

  Bohužel soupeř ve 28. minutě vyrovnal. Kapitán domácích přehlavičkoval dva (!) naše hráče a vrátil míč před branku, kde doklepával domácí hráč. Tomáš Poul v naší brance si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

  Od vyrovnání se však vývoj hry změnil. Domácí nadopováni brankou valili na naší kasu jeden útok za druhým, vytvořili si snad pět vyložených šancí a to, že proměnili jen jednu, byla zásluha Tomáše v naší brance. Chytil m.j. tři samostatné nájezdy.

  Další šance v těchto okamžicích nabuzených domácích míjely naši svatyni o decimetry. Bohužel jednou nám to tam ze skrumáže v naší šestnáctce spadlo, když jsme předtím nepochopitelně ztratili míč při rozehrávce. V poslední patnáctiminutovce jsme opravdu hráli jako opaření a můžeme být tedy rádi, že týmy šly do kabin za stavu "jen" 2:1 pro domácí.  Oč hůře jsme však skončili první poločas, o to lépe jsme začali druhou půli. Najednou jsme to byli my, kdo byl pánem na hřišti. Jakkoli se Tomáš v naší kase v první půli zapotil, ve druhé na něj naopak nic nešlo, náš pozorně hrající tým soupeře do šance už nepustil. Šance jsme měli jen my.

  Haus se opět ocitl tváří v tvář gólmanovi domácích a opět ho jen nastřelil. Náš tlak sílil a bylo otázkou času, kdy srovnáme. To se podařilo v 79. minutě, kdy centr z našeho trestného kopu (takový zkrácený roh) domácí gólman neudržel a předložil ho jak na zlatém podnose právě Dominikovi a ten z bezprostřední blízkosti napnul síť a vyrovnal na 2:2.


  Situace před naším vyrovnávacím gólem na 2:2. Gólman domácích neudržel poměrně lehký míč a Dominik Šalamoun (skrytý za obránci) měl jednoduchou roli: dorazit míč do sítě

  Oba týmy však chtěly vyhrát a šturmovaly do útoku. V samém závěru si Pajas Vodrážka naskočil na centrovaný míč a ač osamocen, netrefil hlavou o decimetry branku. V nastavení se pak chystal hlavičkovat kapitán Ivan Hašek, byl v šestnáctce nemilosrdně sražen, bohužel mladý rozhodčí již neměl odvahu v nastavení penaltu písknout. Domácí střelec dvou branek Filip Vyhnal pak Ivanovi řekl, že pentle byla jasná. Škoda.

  Takže jen bod, byť utkání se vyhrát dalo. Ale i prohrát, nebýt Tomáše "Nelidy" Poula v první půli. Naší hře prospělo m.j. i to, že se Pepa Vladyka poněkud zatáhl dozadu a podporoval rozehrávku.

  Sestava: T.Poul - K.Vladyka (46. Kerbach), Šefara (46. M.Krůta), Chroustovský, Vodrážka, Cikrt, Šetka (58. O.Krůta), Hašek (C), Šedivý, J.Vladyka, Šalamoun
  Branky: Šefara, Šalamoun
  (krb)