• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  6. kolo - 1. 10. 2017
  Áčko potřetí doma prohrálo o gól

  Sokol Lipence - Sokol Stodůky 0:1 (0:1)


  Běží 12. minuta a Zdeněk Koukal přímo z rohu trefuje břevno, míč se pak s tečí brankáře odrazil do pole

  Fotbalisté ze Stodůlek by měli po zápase v Lipencích zápálit svíčku v kostele sv. Jakuba, který stojí poblíž jejich hřiště. Svatý Jakub totiž při nich stál a pomáhal odvracet šance, které si lipenečtí hráči v neděli vytvářeli.

  Už v 6. minutě kopal zleva trestňák Zdeněk Koukal, do vápna si naběhl Pavel Vodrážka, ale těsně před tím zblokoval míč stodůlecký obránce. Sudí to asi neviděli a nenechali kopat roh.

  Ve 12. minutě stočil bývalý ligista Zdeněk Koukal roh přímo na branku a trefil břevno. Hostující brankář s trochou ekvilibristiky pomohl míči odrazit se do pole, kde ho bohužel nikdo z našich nevrátil do sítě.

  Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy stodůleckou obranu zdoláme a půjdeme za vítězstvím. Jenže i hosté se občas dostali k naší brance a osmělovali se ke střeleckým pokusům. Bohužel ve 20. minutě obrana nechala z hranice vápna střílet exligistu Marka Nešpora a ten propálil dva clonící hráče i brankáře Tomáše "Nelidu" Poula. Kdo by v té chvíli řekl, že to bude jediný gól utkání, byl by za blázna.

  Stále jsme se totiž tlačili před soupeřovu branku. Ve 24. minutě přišel po ose Ivan Hašek - Pavel Vodrážka centr do vápna a Zdeněk Koukal hlavičkoval necelý metr vedle branky.

  Mezi 25. a 31. minutou si naši hráči vytvořili obrovský tlak, do vápna létaly centry z jedné i druhé strany, ale soupeř vždy odvrátil. V jednom ze soubojů byl zezadu ve vápně povalen Ivan Hašek, ale píšťalka rozhodčího Tsareva zůstala němá.

  Ve 41. minutě postupoval Zdeněk Koukal zleva k brance, místo střely volil centr, ten byl ale na Páju Vodrážku příliš vysoký. Když už jsme v další akci míč do sítě dostali, byl rozhodčí toho názoru, že to bylo po ofsajdu...  Začátek druhé půle byl z naší strany dost neurovnaný. Nevytovřili jsme si převahu a šanci už vůbec ne. Naopak to mohlo být 0:2, ale Tomáš "Nelida" Poul vytáhl svůj první zázračný zákrok a šanci útočníka hostí z pěti metrů dokázal vyrazit.

  O dvě minuty později podruhé zadunělo břevno stodůlecké branky. Koukal krásně našel ve vápně nabíhajícího Pavla Vodrážku, ale míč po jeho hlavičce opět skončil na břevnu.


  Vpravo hráč s ligovými zkušenostmi z Bohemians 1905 Marek Nešpor, který gólem rozhodl zápas

  Čtvrt hodiny před koncem se ke střele z hranice vápna dostal opět Zdeněk Koukal, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

  V 80. minutě Tomáš "Nelida" Poul zachránil druhý gól, těžkou střelu po zemi vytěsnil na roh.

  Do závěru dali naši borci všechno. V 86. minutě chtěl Dominik "Haus" Šalamoun obstřelit brankáře, ale nepovedlo se mu to a strážce stodůlecké svatyně míč lapil do rukavic.

  Minutu před koncem řádné hrací doby vystřelil Ivan Hašek z trestňáku, hostující gólman předvedl zákrok zvaný "horký brambor", ale přece jen stačil míč vyrazit na roh. Poté střílel Ivan Hašek, ale překopl i ochrannou síť za brankou.

  Velké drama přichystala pro hráče i diváky poslední minuta nastavení. Po faulu na Pepu Vladyku kopal Zdeněk Koukal trestňák a do vápna už naběhli všichni naši fotbalisté včetně brankáře. Jedovatou střelu gólman Stodůlek vyrazil, poté se míč dostal k Tomášovi "Nelidovi" Poulovi, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře stodůlecký obránce. Balón se pak odrazil k Pavlovi Vodrážkovi a ten už mířil do branky - opět mu ale do cesty skočil stodůlecký hráč. Hned poté hodně nepřesný sudí Tsarev zápas ukončil.

  Je to velmi nemilé, že už třetí zápas na domácím hřišti skončil jednogólovou porážkou. Lipenecké hřiště bývala nedobytná tvrz, ale letos si sem bohužel jezdí soupeři pro body...

  Škoda, třikrát škoda. Byl to jeden z těch zápasů, kdy byste mohli hrát dvě hodiny a gól stejně nedáte. Míče se odrážejí na kopačku soupeřů, rozhodčí se mýlí zpravidla ve váš neprospěch... Prostě se to nepovedlo, i když mnozí hráči (Vodrážka, Chroustovský, Krejzar, Cikrt) předvedli nadstandardní výkony. Holt to musí příští týden odskákat Podolí!

  Sestava: T. Poul - Vodrážka, Chroustovský, Krejzar, Šalamoun - Witberger (61. Šetka), Cikrt, Hašek, Koukal, Šedivý - J. Vladyka
  (jkl)