• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  5. kolo - 23. 9. 2017
  Po zodpovědném výkonu si odvážíme důležité tři body

  FK Zlíchov - Sokol Lipence 0:3 (0:2)


  Pepa Vladyka (schovaný v klubku hráčů) hlavou dává první gól

  První čtyři kola jsme nepoznali radost z výhry a trhliny v kádru na venkovní zápas na Zlíchově nedávaly zrovna moc iluzí, že by se to mohlo změnit. Náš tým ale za pomoci borců z B týmu, jimž patří velký dík, podal výtečný výkon a po zápase mohl opět, po více než čtvrt roce, propuknout vítězný pokřik. Ale popořadě.

  Domácí se do nás zakousli hned od začátku a vytvořili si několik standardek, když v jednom případě musel náš brankář doslova sebrat míč z hlavy skoro skórujícího hráče. Pak jsme se ale vymanili z tlaku domácích a zahrozili my. Pajas Vodrážka krásně našel centrem Pepu Vladyku před domácí kasou, Pepa bohužel přestřelil. "Měl jsem to vzít levou a byl tam," povzdechl si Pepa po zápase.

  Na gól ale "José" nemusel čekat dlouho. Naskočil si na dobrý roh Radka Šedivého a s pomoci teče domácího hráče hlavou v 8. minutě otevřel skóre - 0:1.

  Pak následovala šance Mildy Witbergera, jehož střela z vápna minula branku snad o decimetry. Bohužel se však zranil stoper Ivan "Šéfa" Šefara a musel se začít rozběhávat 45letý doyen obranných řad Vladimír Halgaš. Ještě před vystřídáním ovšem naběhl na dlouhý aut, prodloužený Pajasem, netradiční střelec Pavel "Krejzy" Krejzar a z bezprostřední blízkosti hlavou rozvlnil síť nejistého gólmana domácích podruhé (32. min. 0:2). Byl to jeho první gól za áčko v ostrém zápase!

  Ve 36. minutě se tedy postavil Halgy na netradiční post podhrotového hráče, což se později ukázalo jako dobrý tah trenéra. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:2 pro naše barvy.  Ve druhé půli jsme zpočátku opět měli navrch my. Nejprve vychytal hlavičku Ivana Haška gólman domácích, poté to ale už přišlo. Halgy dostal míč a zhruba dva metry za vápnem levačkou umístil míč za tyč domácí branky a bylo 0:3 v 53. minutě. Z ochozů se ozývaly hlasy, že to za gól po takové době bude mít drahý...

  Pak měl opět šanci Ivan Hašek, tentokráte jeho bombu nohou opět vyrazil mladičký domácí gólman. Bohužel střelce Halgyho za pár minut "kouslo", a tak se v jeho případě mohlo říci "přišel, skóroval, odešel". Na jeho místo musel na poslední půlhodinu další bard, 44letý Martin Barva. I on si své odehrál.


  Centr domácích v prvním poločase

  Pak však přišly chvíle domácích. Trochu se štěstím jsme přežili několik šancí, jednou dokonce ze samostatného nájezdu trefil soupeř tyč, další šance zdařile uklízel do buxusu za brankou. Soupeř kopal snad 10 rohových kopů, naše výtečně organizovaná obrana, podporovaná neúnavným Honzou "Cikrtem a v čele s gólmanem Tomášem "Nelidou" Poulem , který výtečně četl hru, odolala. Nervozita a hádky v domácím týmu houstly, což byla voda na náš mlýn a zápas jsme si už pohlídali.

  Ačkoli je třeba pochválit celý tým za bojovnost, je třeba vyzdvihnout Zbyňka Zachu, který zaskočil z B týmu a podal vynikající výkon na levém beku. Další pochvala směřuje ke triu rozhodčích včele s hlavním Petrem Jelínkem, který připustil mírně tvrdší hru, ale měl vše, na obě strany, zcela pod kontrolou. Tak by to mělo vypadal vždy.


  Tomáš "Nelida" Poul bezpečně kryje centr z rohu

  Nyní je zapotřebí ještě potvrdit zlepšení v domácím utkání se Stodůlkami. Přijďte nás povzbudit!

  Sestava: T.Poul - Zacha, Chroustovský, Šefara (36. V.Halgaš, 66. Barva), Vodrážka - Šedivý, Krejzar, Hašek, Cikrt, Witberger, - J.Vladyka
  Branky: J.Vladyka, Krejzar, V.Halgaš
  (krb)