• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  26. kolo - 17. 6. 2018
  Poslední zápas rozhodl hat-trickem Dominik Šalamoun

  Sokol Lipence - SC Radotín 4:1 (0:0)  Největší šance prvního poločasu. Zdeněk "Kuky" Koukal (není na snímku) pálil levačkou z trestného kopu, ale trefil jen tyč

  Poslední zápas v krásném fotbalovém odpoledni se ve druhém poločase změnil na oslavu udržení se v I.A třídě a kanonádu Dominika "Hause" Šalamouna. Ten napodobil Cristiana Ronalda, který o den dřív vstřelil na mistrovství světa v Rusku hat-trick. Haus si ho střihnul v sobotu.

  Zápas byl vlastně poprvé v sezóně bez nervů. Záchranu jsme měli v kapse a také soupeř už vlastně o nic nehrál. Sousedské derby tak vlastně bylo "jen" soubojem o nadvládu nad řekou Berounkou.

  První poločas odpovídal tomu, v jakém počasí se hrálo. Vedro jako v nejpalčivějším létě brzdilo pohyb hráčů na obou stranách a někdy i jejich myšlení. Největší šanci měl Zdeněk "Kuky" Koukal, který z trestňáku přísnou střelou levačkou trefil tyč.  Zde je důkaz, že se penalta kopat měla. Radotáínský obránce zastavil míč, který mířil na branku, jednoznačně rukou

  Asi jsme měli kopat penaltu, protože střelu Ivana Haška srazil hostující obránce rukou. Rozhodčí Wimmer však byl proti.  Takže poločas skončil 0:0 a vše podstatné se událo až po přestávce. Brankový účet načali hosté v 53. minutě. Po jednom víceméně náhodném útoku se míč odrazil k záložníkovi Radotína a ten ho ve vzduchu trefil náramně. Míč prudce padajícím obloukem zaplul pod břevno.

  O sedm minut později ale bylo vyrovnáno. Dominik "Haus" Šalamoun se prosmýkl zleva do vápna a střelou ke vzdálenější tyči nechal vytrysknout gejzír radosti diváků u Chytrého klandru poprvé.

  Ještě hezčí ale byl jeho druhý gól, na kterém v zárodku akce spolupracovali i Milda Witberger a hlavně Pavel "Krejzy" Krejzar, který Hause poslal na obdobné místo do vápna a Haus takřka do stejného prostoru v brance strhl vedení na naši stranu.

  Kluci v červenobílých dresech byli najednou při chuti a mačkali radotínský tým jako citron. Sedm minut před koncem si Dominik udělal prostor ve vápně a propálil soupeřova gólmana potřetí. Zápase se pomalu měnil v exhibici.

  Tu ještě vyšperkoval posledním gólem Pavel "Pajas" Vodrážka, který si naběhl na ostrý centr zleva a z malého vápna málem protrhl síť.

  Byla to opravdu povedená show, která završila úspěšné putování sezónou. A-tým nakonec obsadil 8. příčku a nechal za sebou všechny tradiční soupeře z okolí: Modřany, Radotín i Slivenec. A příští sezónu přibyde derby největší: Zbraslav, která sestoupila z přeboru. Začíná se už 11. srpna, protože soutěž se rozšiřuje o dva účastníky na 16 týmů.

  Po zápase pak následovala tradiční "dokopná" s pečeným selátkem.  Sestava: T.Poul - K.Vladyka, Chroustovský, Koukal, Krejzar (83. Vodrážka), Witberger (73. Vokurka), Hašek (K), Cikrt (56. Barva), Šedivý (80. O. Krůta), J.Vladyka, Šalamoun Branky: Šalamoun 3, Vodrážka
  (jkl)