• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  25. kolo - 10. 6. 2018
  Střídající žolíci definitivně potvrdili záchranu

  Sokol Cholupice - Sokol Lipence 1:3 (1:1)  Zdánlivě nenápadná fotka. Ale za dvěma trojkami (hráči s číslem 3) je schován brankář Cholupic, který si vzápětí hodí míč do své branky a budeme vést 0:1

  K poslednímu venkovnímu utkání jsme zajížděli na nepříliš rovný pažit posledního týmu tabulky, jehož výhra před týdnem nad Střešovicemi však varovala.

  S vědomím, že remíza nám stačí, ale hrát na ní nejde, jsme vstoupili do utkání výtečně. Ve 5. minutě utkání si postavil míč z cca 35 metrů k trestnému kopu (tentokráte na stoperu hrající) Zdeněk "Kuky" Koukal, nyní novopečený asistent trenéra ligové Karviné. Po zápase k tomu řekl: "Chtěl jsem to zkusit, bylo to sice daleko, ale to mohlo vést k podcenění." Poměrně snadný míč přeletěl zeď, před gólmanem skočil a ten při snaze jej zkrotit udělal chybu ala liverpoolský "Karius" a míč dohapkal do sítě. 0:1.

  Pak bohužel převzali otěže utkání domácí a vytvořili si i šance, které naštěstí míjely naše tyče. Domácí na nás dokonce zkusili signál, po kterém vstřelili branku před týdnem Střešovicím a mnoho nechybělo, aby se jim to povedlo opět. V těchto chvílích jsme někdy jen s obtížemi odkopávali na poslední chvíli balóny při závarech před naší svatyní.

  Ne však již ve 32. minutě, kdy jsme byli nedůslední u pomezní lajny, soupeř rychle zakombinoval před naše vápno a utěšenou táhlou střelou k tyči, po které se Tomáš "Nelida" Poul natahoval marně, vyrovnal na 1:1.

  Cholupičtí hráči vycítili šanci a do šturmu je hnalo nejenom množství diváků, ale i vítr, který nabral na síle a podporoval vydatně tlak domácích. V těchto chvílích byla naše hra neurovnaná a můžeme mluvit o štěstí, že do kabin se šlo za stavu 1:1.  "Takhle se o záchranu nehraje, pánové," zaznělo od nejzkušenějších plejerů našeho týmu v poločasové pauze, "musíme s tím něco udělat". A tak se taky stalo, vítr ve druhé půli podpořil tentokráte nás a opět jsme se ujali taktovky hry.  Zdeněk "Kuky" Koukal odvrací míč do bezpečí

  Hned na začátku druhé půle našel ideálním pasem Ivan Hašek nabíhajícího Dominika "Hause" Šalamouna, ten se řítil ze strany na kasu domácích. Bohužel nastřelil jen nohy vyběhnuvšího gólmana. Pak se hra odehrávala spíše ve středu hřiště, nicméně domácí byli nuceni s výsledkem, který dělal radost zatím jen nám, něco dělat a tak stále více otevírali hru. Naštěstí se jejich pološance neujaly, naše standardky ale také nenacházely adresáty, takže stále remízový stav.

  Vystřídali jsme. A jak to bylo úspěšné střídání, ukázaly hned následující minuty. V 68. minutě přišel na hřiště Milda Witberger místo Karla "Marcella" Vladyky, v 76. minutě pak šel dolů Radek Šedivý a naskočil Venca Jankovský. V 78. minutě zatáhl Pepa Vladyka po straně míč a předložil jej právě Vencovi před soupeřovu branku, Venca bombou trefil jen gólmana domácích, ale od něj se míč odrazil k Mildovi a ten pohotově dorazil do sítě a my vedli 1:2!

  Teď museli Cholupičtí ještě více zabrat a tlačili se někdy i nevybíravými způsoby (zejména kapitán domácích) do našeho gólmana. Ten však odolal.

  Naopak, v 88. minutě gólman domácích kontroloval míč směřující do zámezí tak nešikovně, že jej Pepa "Čuňas" Vladyka zkušeně skluzem obral o míč a z jedné předložil před zívající kasu, kam dobře nabíhal osamocený Venca Jankovský. Stačilo mu jen nastavit nohu. Venca tedy stejně jako minulé kolo potvrdil vítězství brankou jako střídající hráč...

  Nešťastný domácí gólman po zápase ještě dlouho seděl u své tyče vědom si svého podílu na prohře svého týmu. Ale to je fotbal...  Po závěrečném hvizdu rozhodčího svítil na výsledkové tabuli stav 1:3. Jsme zachráněni!

  Souhrnně se dá říci, že jsme ve druhé půli částečně napravili nedobrý dojem z půle první. Jsme však zachráněni a poslední zápas s Radotínem si můžeme užít bez nervů. Přijďte nás povzbudit. Poděkování patří i množství našich fanoušků, kteří vážili cestu do Cholupic!

  Sestava: T.Poul - Krejzar, Koukal, Chroustovský, K.Vladyka (68. Witberger), Šalamoun, Cikrt, Hašek, Šedivý (76. Jankovský), J.Vladyka, Vodrážka (89. Barva)
  (krb)