• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  22. kolo - 20. 5. 2018
  Trápení pokračuje, vyhrál tu i nejslabší tým

  Sokol Lipence - AFK Slivenec 0:2 (0:1)


  Patrně rozhodující akce zápasu. Trestňák ze slibné pozice za stavu 0:1 Zdeněk "Kuky" Koukal přestřelil. Takže místo vyrovnání Vzápětí následoval rychlý útok a Slivenec se štěstím dal na 0:2

  Střelecké trápení lipeneckého A týmu pokračuje. Mužstvo nedalo gól už čtyři zápasy. A když pánbůh odpustí, i motyka spustí: nejslabší tým, který tu v sezóně hrál, si za mdlý výkon odváží tři body.

  V nových modrých dresech začal náš tým nervózně. Jirka Chroustovský v 6. minutě místo razantního odkopu volil fotbalové řešení. Chtěl si míč stopnout a rozehrát. Jenže soupeřův útočník ho vychytal, míč mu sebral a sám proti gólmanovi uspěl. 0:1.


  Bratři v akci Karel Vladyka v dynamickém skoku po rohovém kopu, v souboji i jeho bratr Pepa

  Času zbývalo dost, nebylo proč zmatkovat. Zvlášť při vědomí, že na naše hřiště zavítal asi nejslabší tým soutěže. Měl problém vymanit se z našeho tlaku, dlouhé minuty se hrálo na jeho polovině. Bohužel bez gólového efektu.

  Největší šance první půle byly tyto:
  a) ruka ve vápně od hostujícího obránce (regulérní dribling), bohužel ani hlavní sudí, ani asistent na lajně penaltu nesignalizovali
  b) Pepa Vladyka krásnou střelou, která byla trochu ukrytá za obránci, vylekal gólmana hostí. Ten však měl štěstí, že byl na místě, kam míč směřoval
  c) Karel Vladyka si krásně naběhl na přihrávku proti noze, ale místo placírky zvolil nárt a přestřelil
  c) Dominik Šalamoun, který vyběhl na výlet, dostal se mezi beky a hlavičkou mířil pod břevno - vychytal ho brankář.  Do druhé půle nastoupil Zdeněk Koukal, který dorazil z Varnsdorfu, kde byl jako asistent trenéra s Táborskem. Hosté jako by už úplně rezignovali na útočení. Soustředili se na zdržování. Nejhlasitější pokyny uděloval trenér Dominik Rodinger, když před střídáním posílal hráče, kteří měli jít z placu, na druhou stranu hřiště, aby ušetřil co nejvíc času.

  Na branku Slivence se valil jeden útok za druhým, ale bohužel předfinální a finální přihrávky byly z naší strany nepřesné. Nebo pak naši střelci selhali v nadějných pozicích. Velkou šanci měl Venca Jankovský, sám před brankářem však přestřelil. Honza Cikrt na vápně místo střely volil přihrávku, ale střílejícího Vencu zblokoval obránce. Jirka Chroustovský pak po rohu místo střely ještě přihrával obloučkem na vzdálenější tyč, ale tam nikdo nečíhal.


  Další šance, kterou zlikvidoval gólman hostí

  Nejnadějněji se jevil trestňák v 81. minutě. Ivan Hašek si na hranici vápna došel pro faul a stavěl se k volnému kopu zleva. Dohodl se však se Zdeňkem Koukalem, že mu střelu přepustí. Jenže Kuky přestřelil.

  Z protiútoku se hosté dostali k výjimečné střele, jeden z našich obránců ji tečoval a srazil míč do protipohybu padajícího Tomáše "Nelidy" Poula. Poměr střel na branku byl celkem asi tak 10:2, ale bohužel obě soupeřovy skončily v naší brance.

  V závěru jsme byli ještě svědky extempore, když slivenecký hráč č. 14 Filip Vyhnal, který už měl žlutou kartu, likvidačním zákrokem sundal Pavla "Krejzyho" Krejzara. Ten pak musel střídat. Bohužel sudí od počátku nechával zákroky na hranici a za hranicí faulu bez trestu - a takto se mu to vymstilo. Vyhnalův zákrok neocenil kartou, která by znamenala vyloučení, a tím vyvrcholil jeho nepřesvedčivý výkon.

  Ale co, stane se. Takový je fotbal. Náš tým má pořád situaci ve vlastních rukách.

  Sestava: T. Poul - K. Vladyka (46. Koukal), Chroustovský, Krejzar (88. Barva), Šalamoun - J. Vladyka, Hašek, Cikrt, Šedivý (61. Jankovský), Čech, Witberger (83. Long)
  (jkl)