• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  20. kolo - 5. 5. 2018
  "Stará garda" statečně odolávala přeborovému mužstvu

  Sokol Lipence - Slavoj Podolí 0:2 (0:1)


  Běží 58. minuta, dostáváme druhý gól

  V tomto zápase se nedaly čekat žádné zázraky. Slavoj Podolí pod vedením internacionála Josefa Jarolíma suverénně vede tabulku a na jeho cestě do přeboru mu po několika marných pokusech v uplynulých letech už nic nestojí v cestě.

  Navíc náš tým je zkoušený zraněními a dalšími absencemi, celkově chybělo pět hráčů, kteří by mohli nastoupit do základní sestavy. A tak museli naskočit Milda Witberger, kterému bude brzy 44 let, do základu a Vláďa Halgaš (46 let) a Martin Barva (45 let) jako náhradníci. A navrch poprvé za áčko před domácími fanoušky zahraniční posila Long Nguyen Thien.

  Soupeř od počátku ukazoval, proč už je jednou nohou v přeboru a do naší soutěže nepatří. Moc našim hráčům nepůjčoval míč, takže ti byli nuceni jen běhat mezi fotbalisty soupeře a koukat, jak už balón zase míří jinam. "Ty sv**ě jsou strašně dobrý, furt si přihrávají z nohy na nohu," ucedil v občerstvovací přestávce lipenecký hrotový útočník Robil Poul, který se mezi obránci Podolí naběhal jako jindy za dva zápasy. Stejně jako třeba Pepa Vladyka a další.

  A po této občerstvovací přestávce, kterou rozhodčí povolil kvůli vedru, hosté poprvé uhodili. Kopali roh a hlavou se prosadil vytáhlý kapitán Robert Jůzek, jeden z nejlepších hráčů celé I.A třídy.


  Pepa Vladyka sklepává míč Mildovi witbergerovi

  Po vedoucím gólu jako by se ale hosté trochu ukolébali. Naši hráči pomalu začali získávat půdu pod nohama a snažili se kombinacemi nebo rychlými protiútoky dostávat před branku Podolí. Pravdou sice je, že brankáře Vondrku příliš neohrozili, ale jejich pokusy o narážečky nebo pasy byly sympatické. Ocenil to i soupeřův kouč Josef Jarolím, který byl v závěru prvního poločasu nespokojen s výkonem svých svěřenců. "Takhle my se před branku vůbec nesnažíme dostat," komentoval povedenou akci našeho týmu, která skončila střelou vedle.  A ve druhém poločase byl ještě nespokojenější. Představoval si, že Podolí brzy přidá další góly a naše fotbalisty deklasuje. Jeden gól sice hosté přidali, ale pak upadli do letargie.

  Na hřišti se objevili lipenečtí borci ze staré gardy a i oni pomohli celému týmu zvednout hlavu. Kluci kolem Ivana Haška, Honzy Cikrta a Pepy Vladyky získali zdravou dávku sebevědomí a najednou soupeře nepouštěli k míči a dlouho ani za půlící čáru. "Stará garda vás mačká," křikl jeden z diváků na kouče Jarolíma a ten kysele přisvědčil a utrousil několik kleteb.


  Pepa Vladyka a Martin Barva brání hráče Podolí

  Optický tlak však kýžený kontaktní gól nepřinesl a bodově jsme vyšli naprázdno. Utkání však bylo velmi slušné, bez konfliktů a s jedinou žlutou kartou, kterou dostal v předposlední minutě brankář Tomáš Poul za faul mimo pokutové území. Slavoj Podolí patří sice k fotbalově nepříjemným, ale po lidské stránce sympatickým týmům. A z tohoto pohledu nám bude chybět.

  Sestava: T.Poul - Hašek, Krejzar, K. Vladyka (49. V. Halgaš), Šalamoun - Witberger, Šedivý (85. O. Krůta), Cikrt, J. Vladyka, Long (63. Barva) - R.Poul
  (jkl)