• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  1. kolo - 26. 8. 2017
  Pavel Vodrážka mohl v nastavení dokonat obrat

  SK Modřany - Sokol Lipence 2:2 (2:0)


  Ukázkově špatně (ne)ubráněný roh v našem podání. Vlevo dva hráči nestačili na hlavičkujícího modřanského Petra Pecinovského...


  ...míč obloučkem přes povyběhnuvšího Tomáše Poula letí na vzdálenější tyč...


  ... a tam zapadává do sítě

  Kdo by si po prohraném poločase vsadil na lipenecký tým? Asi nikdo. Nehrál sice úplně zle, ale nejen červenobílými barvami trochu připomínal Slavii. Před branku se sice dostal, ale nedokázal dostat míč mezi tři tyče. Naopak domácí vyučovali z efektivity. Ze tří střel na branku v prvních 45 minutách skončily dvě v síti.

  Modřany do utkání vstoupily namotivované až na půdu. Přesto první minuty patřily nám. Hned ve 2. minutě poslal Radek Šedivý nadějný centr do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů nezakončil.

  V 8. minutě Dominik "Šála" Šalamoun nevyvezl míč po levé straně, ztratil ho, domácí zaútočili a Honza Cikrt srazili míč na roh. Po něm hlavičkující modřanský Petr Pecinovský obloučkem přehodil Tomáše "Nelidu" Poula a bylo to 1:0.


  Těsně před Pavlem Vodrážkou, který si nabíhal na hlavičku, odvrátil Petr Pecinovský

  V 11. minutě Pavel "Krejzy" Krejzar dobře naběhl do vápna, Šála ho našel kolmicí. Krejzy přenechával Mildovi Witbergerovi, ale tomu chyběl krok ke střele. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, naše centry "do ohně" domácí odvraceli.

  Na druhé straně dobře zahraný trestňák propadl až ke vzdálenější tyči a Nelida se musel hodně natahovat, aby míč vyškrábl na roh.


  Tomáš Poul se musel hodně natahovat, aby vyrazil míč směřující k tyči  Ke druhému gólu přispěla také špatná rozehrávka. Naši hráči získali míč a postupovali snad v šesti kupředu. Krejzy však nahrávku od Ivana Haška nepřevzal a Modřany šly rychle do kontru. Těsně před vápnem v obranném zákroku fauloval Ivan "Šéfa" Šefara a soupeř kopal trestňák z ideální vzdálenosti. A domácí kanonýr Petr Pecinovský ukázal, že umí. Trefil míč krásně nad zeď do růžku branky, Nelida zůstal jako přikovaný. 2:0.


  Perfektně zahraný přímý kop modřanského Petra Pecinovského

  To už nevěstilo nic dobrého. Návrat ze šaten se ale našemu týmu podařil. Radek Šedivý kopal ve 49. minutě trestňák, přetáhl ho na zadní tyč, Ivan Hašek hlavou vrátil balón před branku a tam Pepa Vladyka také hlavou snížil na 2:1.

  Gól nalil našim hráčům novou chuť do žil. O deset minut později hlavičkoval Pepa Vladyka do tyče, ale odražený míč už Ivan Hašek dopravil do sítě. Vyrovnáno!

  Modřanští hráči zůstali jako opaření a asi jsme je měli ihned dorazit. Nepovedlo se a dramatický zápas byl napínavý až do konce.

  Minutu před koncem řádné hrací doby Nelida dal rozehrávku Šéfovi k levé lajně "do špeku" a ten musel do faulu. Centr z následného trestňáku zahrál Jirka Chroustovský do rohu a pak jsme se ubránili.

  Hra ale pokračovala a v poslední minutě nastavení poslal krásný centr do vápna Honza "Šéťa" Šetka. Po míči se rybičkou vrhl Pavel Vodrážka a z malého vápna mohl dokonat zkázu Modřan. Míč však hlavou jenom lízl a netrefil branku. To by byl mistrovský závěr a hřebíček do rakve Modřan! "Tys měl vsazeno na remízu, ne?" dobíral si kamaráda po zápase kanonýr Robin Poul, který ještě po operaci musí odpočívat.

  Kdo by to byl po půli řekl, že budeme v samém závěru sahat po třech bodech? Mužstvo však podalo nadějný výkon a před zhruba třiceti fanoušky z Lipenců pozvalo i ostatní příznivce na další zápas - v neděli 3. září od 17 hodin proti 1999 Praha.

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, Chroustovský, Šefara, Šalamoun, J.Vladyka, Hašek, Cikrt, Krejzar, Witberger, (63. Šetka), J.Vladyka
  Branky: J. Vladyka, Hašek
  (jkl)