• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  18. kolo - 22. 4. 2017
  Robin Poul dokončil obrat v předposlední minutě

  Sokol Lipence - FK Zlíchov 3:2 (1:1)


  Ivan Hašek ve 3. minutě posílá náš tým do vedení

  Tři potřebné body proti poslednímu týmu tabulky nám rozhodně nespadly do klína. Mužstvo se muselo oklepat, když z vedení 1:0 najednou prohrávalo 1:2. V poslední čtvrthodině však vítězství opět strhlo na svoji stranu.

  Vše začalo už ve 3. minutě. Zdeněk "Kuky" Koukal zleva přenesl hru napravo, jeho pas hlavou prodloužil Radek "Šéďa" Šedivý na Pavla "Krejzyho" Krejzara, ten utekl po křídle a centroval před bránu. Ivan Hašek si míč zpracoval, udělal dva tři rychlé kroky a prostřelil brankáře Zlíchova.

  Jenže gól nám moc nepomohl. Spíš nás ukolébal. Zlíchovští byli nebezpeční v protiútocích a kdyby lépe mířili, mohli po deseti minutách vést oni.

  My jsme se k dalšímu ohrožení branky dostávali jen sporadicky. Krejzy si zopakoval pěkný centr před branku, tam hlavičkoval Robin Poul, ale jen do rukavic připraveného brankáře hostí.


  Tentokrát Robinovi Poulovi ukradl brankář míč těsně před hlavičkováním

  A hosté stále zlobili. Jejich rychlé útoky byly velmi nebezpečné. Často jsme hasili požár až v poslední chvíli. Ale ve 36. minutě už jsme to přepískli. Dominik "Šála" Šalamoun pronikl po levém křídle až do šestnáctky, tam ale nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů. Soupeř byl na dva nákopy najednou na naší půlce a otevřená obrana neuhlídala pronikajícího útočníka. Ten podél Tomáše "Nelidy" Poula vyrovnal.


  Závěr rychlé akce Zlíchova. Pavel Krejzar (4) i Karel Vladyka (3) přišli pozdě. Vyrovnáno 1:1

  Krejzy se navíc při obranném zákroku zranil a nahradit ho musel Milda Witberger. Do druhého poločasu už navíc nenastoupil Karel Vladyka a vystřídal ho Pavel Vodrážka, který jde ve středu na operaci s meniskem.  Ale ani v počátku druhého poločasu nepřišlo zlepšení. Soupeř lépe kombinoval, nám se přihrávky naopak nedařily, neměli jsme ani odražené míče. A když už jsme se dostali ke střele, nestačila ani záchytná síť za brankou - všechno létalo vysoko nad.

  A tak nebylo divu, že šli do vedení Zlíchovští. Šikovný útočník si pohrál s našimi dvěma obránci a obstřelil Tomáše "Nelidu" Poula. Hosté slavili jak o pouti, protože vítězství by jim dalo hodně velkou naději na záchranu. Nás by prohra naopak srazila z pozitivně nastavené série a dostala by nás znovu nebezpečně blízko sestupovým vodám.

  Za stavu 1:2 jsme ještě více otevřeli obranu a bylo jen zásluhou Nelidy, že soupeř nezvýšil na dvoubrankové vedení. Hrálo se nahoru dolů, a po závaru před dolní brankou se nám podařilo vyrovnat. Poslední, kdo se dotkl míče a dorazil ho do sítě, byl Dominik Šalamoun.

  Ten mohl za chvíli přidat další gól, když ho krásně uvolnil Kuky. Brankář však jeho střelu vyrazil nohou. Z protiútoku naopak mohlo zahřmít na druhé straně, ale Nelida výborně vyběhl a zmenšil střelecký úhel. A za chvíli zase mohla padnout branka na druhé straně. Zprava postupoval sám na branku Milda Witberger, ale umístil střelu těsně vedle tyče. Pak zase utekli hosté, ale útočník netrefil branku. Bylo to na infarkt.


  Tohle smrdělo gólem. Zlíchovský útočník však netrefil branku, když mu Nelida dobře vykryl střelecký úhel

  Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přitlačili jsme Zlíchov k jeho brance a vybojovali roh. Opět ho pěkně kopl Zdeněk Koukal, Robin Poul vletěl mezi obránce a hlavou protlačil míč do sítě. Zlíchovským se souboj nezdál a čtyři se vyřítili na rozhodčího. Nejrozlícenější byl brankář a řval na sudího "Proč sem tedy chodíme, ty kriple zas*anej!" Dostal červenou kartu a šel pod sprchy.

  V závěru jsme si už vítězství pohlídali, když do branky soupeře musel hráč z pole. Celkově to ale z naší strany nebyl povedený výkon. Lepší jsme měli jen produktivitu při proměňování šancí. Kdyby hosté byli podobně efektivní, odvezli by si tři body oni.

  Sestava: T.Poul - Krejzar (37. Witberger), Chroustovský, K. Vladyka (46. Vodrážka), Šalamoun - Šedivý, Cikrt, Hašek, J. Vladyka (65. Čech), Koukal - R.Poul
  Branky: Hašek, Šalamoun, R. Poul
  (jkl)