• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  17. kolo - 15. 4. 2018
  Favorit se nakonec prosadil. Snad postoupí...

  Újezd Praha 4 - Sokol Lipence 4:1 (1:1)

  Při neúčasti všech dosavadních korespondentů se referování o zápase ujal premiérově Pepa Vladyka:

  K utkání na malé a pro nás neoblíbené umělé trávě jsme nastoupili bez několika opor. Chyběli Pája Vodrážka, Kuky, Šéfa a Robas.

  V úvodu zápasu s jedním z hlavních favoritů na postup, který navíc přes zimu značně posílil, jsme čekali nápor. A ten taky přišel. Museli jsme se bránit soustředěnému tlaku domácích.

  I my jsme si vytvořili šanci po levé straně, ale já jsem mířil na přední tyč, kde byl připraven gólman.

  Nicméně ve 33. minutě Tomáš Poul sice dobře vyrazil balón, ale na hranici velkého vápna se k němu dostal hráč domácích a přehodil všechny hráče před sebou - míč zapadl do sítě.

  Nás to nepoložilo a snažili jsme se hrát. A byli jsme odměněni úspěchem. Ve 37. minutě krásně kopnutý míč do vápna prodloužil domácí obránce do vlastní sítě. Poločas tak skončil smírně 1:1.  Do druhé půle jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Avšak soupeř byl dál nepříjemný a využíval rychlosti umělé trávy. V 50. minutě, po špatně přihrávce Dominika Šalamouna, dostal soupeř z křídla balón před bránu a dobíhající hráč dostal balón do sítě. 2:1.

  V dalším průběhu zápasu byl obraz hry stejný. Další z našich ojedinělých pokusů skončil opět nezdarem, když jsem dostal přihrávku na roh velkého vápna a snažil se přelobovat brankáře na zadní tyč, ale míč skončil kousek vedle branky. Škoda tohoto nezdaru, protože soupeř by musel ještě více otevřít hru a tím by se otevíraly díry v obraně a šance na možné brejky.

  V 80. minutě jsme si nepohlídali rohový kop a rázem to bylo 3:1 a bylo o výsledku takřka rozhodnuto.

  V průběhu 2. poločasu se do hry dostal i Štěpán Zítek, Honza Svoboda (hráči B – mužstva, ale nikdo jiný prostě k mání nebyl :-))

  Ke konci zápasu Štěpán Zítek fauloval ve vápně a byla z toho penalta. Tu ovšem Tomáš Poul chytil a korunoval tak svůj skvělý výkon z celého zápasu.

  Bohužel už nám to nepomohlo a v 85. minutě jsme dostali poslední tečku, když jsme dostali branku na 4:1.

  Zápas to pro nás byl náročný. Jsme rádi, že ho máme za sebou a doufáme, že kluci z Újezda postoupí do přeboru a my už na jejich hříště nebudeme muset jet.

  Sestava: Tomáš Poul - Pavel Krejzar, Jiří Chroustovský, Karel Vladyka, Dominik Šalamoun, Long, Jan Cikrt, Pepa Vladyka, Daniel Čech, Radek Šedivý a Ivan Hašek

  S pozdravem
  reportér
  Josef Vladyka