• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  16. kolo - 8. 4. 2018
  Zápas jako břitva skončil bezbrankovou plichtou

  Sokol Lipence - FC Zličín 0:0


  Okamžik, který asi rozhodl. Zdeněk Koukal z penalty přestřeluje branku

  Zápas proti loni přeborovému a před čtyřmi roky diviznímu Zličínu byl ostrý jako břitva, a to od úvodního hvizdu. Hosté se mohli hned v 1. minutě ujmout vedení. Na dlouhý pas za obranu si naběhl zličínský útočník a hned z první přehodil vybíhajícího Tomáše "Nelidu" Poula. Naštěstí netrefil branku.

  Hra se ale vzápětí vyrovnala a od kopaček se jiskřilo. Častěji faulovali zličínští hráči, což na lavičce velmi nelibě nesl jejich kouč Miroslav Vašut, donedávna trenér sousední Zbraslavi. A ve 20. minutě vyprskl zlostí, když jeden z jeho svěřenců ve vápně podkosil Radka Šedivého. Ten odvedl velmi dobrou práci a penaltu vlastně vypracoval.

  K míči se postavil Zdeněk Koukal a chtěl natěšeným divákům udělat radost svým prvním domácím gólem (vůbec první dal minulý týden v Nuslích). Do míče se opřel jako Milan Škoda a chtěl ho nacpat "pod klacek". Razanci však přehnal a míč přeletěl břevno.

  Slušnou příležitost měl ještě Robin Poul, ale těsně před zakončením mu míč ukopl obránce.


  Robin Poul před brankářem, ale v poslední chvíli mu míč ukopl zličínský obránce


  Ukázkový rozštěp Tomáše "Nelidy" Poula zachránil čisté konto

  Hosté měli největší šanci při přízemní umístěné střele, ale Nelida byl připraven a balón vyrazil krásným házenkářským rozštěpem.  Druhý poločas byl také velmi vyrovnaný. Hosté měli šanci z jednoho trestňáku z nebezpečné vzdálenosti, ale exekutor vysoko přestřelil.

  Nám pak patřilo posledních deset minut. Měl jsme velkou převahu a v předposlední minutě i jednu skvělou šanci na vítězný gól. Zdeněk Koukal sklepl míč střídajícímu Vaškovi Jankovskému a ten mířil do odkryté branky. Brankář už byl překonán, na lajně však zachránil zaskakující obránce.

  Takže výsledkem je bezbranková remíza. Znamená to průběžně 8. místo v tabulce, která je nadmíru vyrovnaná. Mezi 4. a předposledním místem je pouhých 5 bodů rozdílu. Čtyři týmy mají po 19 bodech - mezi nimi i my.

  Sestava: T.Poul - J. Vladyka, Krejzar, Chroustovský, Šalamoun - Witberger (79. Jankovský), Hašek, Cikrt, Koukal, Šedivý (52. Vodrážka) - R.Poul
  (jkl)