• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  13. kolo - 17. 11. 2017
  Výjimečné představení náhradníků

  SC Radotín - Sokol Lipence 1:2 (0:0)


  Tomáš "Nelida" Poul stahuje jeden z dlouhých míčů domácích, který ho nemohl ohrozit

  "Takové trápení při skládání sestavy snad nepamatuju," svěřil se po zápase manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach. "Ale stálo to za to. Kluci z béčka pomohli a patří jim ohromný dík," dodal.

  Pravdou je, že před zápasem přišlo nejvíce omluv za neúčast za celý podzim. Hráli jsme prakticky bez poloviny širšího kádru, když nemohli pomoci ani dorostenci, kteří měli také zápas. Nicméně povolaní kluci z béčka, věkem již starogardisté, podali neuvěřitelný výkon a přispěli tak k naplnění lakonického konstatování kapitána a trenéra Ivana Haška - "Musíme to zvládnout i tak"

  Na nové soupeřově umělé trávě jsme měli první šanci my. Ve 4. minutě se řítil na domácí branku Dominik "Haus" Šalamoun, avšak prováhal správný okamžik ke střele. Pak se ujali taktovky domácí hráči, jejich zejména rychlá levá strana byla velmi nebezpečná. Po jednom takovém průniku a centru do našeho vápna nastřelil soupeř dokonce tyč.

  Ve 12. minutě jsme museli nuceně střídat, ze hřiště šel zraněný Karel Vladyka, jehož nahradil na beku skoro čtyřicátník Petr "Šťuch" Stauch, sám také ne úplně fit. V té chvíli na naší lavičce nebyl již nikdo, svléci se musel tedy dodatečně na lávku další z bardů, Martin "Čína" Činovec.

  Do poločasu jsme ještě měli možnost kopat trestňák, bohužel se neujal. Soupeřovu střelu naopak vytěsnil strážce naší svatyně Tomáš "Nelida" Poul. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu a mnozí si přáli, aby to tak i zůstalo.  Jenže skóre se měnilo hned po přestávce, a to v náš prospěch. "Haus" načechral standardku zhruba na desítku domácích, kde se vynořil výtečně pozičně hrající Mára "Vokurák" Vokurka a jeho hlavička zapadla za záda domácího gólmana. Krásná branka, které z fotbalového nebe jistě zatleskali i jeho táta s strýc Petr, oba bývalé opory našich barev...

  Naše radost však trvala jen čtvrthodinku. To jsme ztratili míč na soupeřově polovině, rychlonohý útočník domácích se dostal po křídle až k naší šestnáctce a jeho přesnou přihrávku dotlačil do branky tísněný Marek Eismann. Takže 1:1, ale i to bychom brali.

  Naši hráči však vycítili šanci a hra se přelévala sem tam. Z bezprostřední blízkosti musel vytáhnout vynikající zákrok Tomáš Poul, z brankové čáry pak vykopával míč do bezpečí Šťuch.

  Blížil se závěr zápasu. Radek Šedivý rychle vhodil míč do hry, Pepa "José" Vladyka ho přebral a krásně předložil mezi malé vápno a pentli Ivanovi Haškovi na hlavu. Ivan se přesnou rybičkou nemýlil a my v 83. minutě vedeme najednou 1:2!

  Nicméně ještě nebyl konec, soupeř měl ještě několik rohů, z jednoho zcela osamocený hráč minul hlavou v jasné šanci naší kasu. V samotném závěru přišel pokyn ke střídání Číny (mezi diváky, z nichž byla většina od nás, to jen zašumělo) a moc nechybělo a i on se dostal do hry. Nicméně zazněla píšťalka a my se mohli radovat. I Čínovi ale patří dík, neváhal pomoci kamarádům, když bylo zapotřebí.

  Takže v závěru podzimu jsme si trochu napravili reputaci a věříme, že jsme se odrazili, stejně jako loni, k úspěšnému jaru.

  Za poslední zápas patří klukům dík, byť utkání bylo remízové, bojovností jsme urvali cenné body. Navíc zjištění, že se v krizových situacích můžeme spolehnout na béčko (pozorně si přečtěte sestavu) je k nezaplacení.

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, Šefara, Melich, K.Vladyka (13. Stauch) - Barva, J.Vladyka, Vokurka, Hašek, Šedivý - Šalamoun
  Branky: Vokurka, Hašek
  (krb)