• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  12. kolo - 12. 11. 2017
  Muž zápasu Ivan Šefara vystřílel první vítezství doma

  Sokol Lipence - Sokol Cholupice 2:1 (1:1)


  Ivan "Šéfa" Šefara si krásně naběhl na trestňák Ivana Haška...


  ... a umístil míč hlavou přesně k tyči. 1:0 vedeme

  Ani dlouhověcí pamětníci nepamatují, kdy se áčko tak trápilo v domácích zápasech. V jiných ročnících bylo naše hřiště nedobytnou tvrzí nebo aspoň se zde nedávaly body zadarmo, ale letošní podzim to bylo jako ve výprodeji. Pět zápasů, nula bodů.

  Teprve v posledním utkání přišlo první vítězství. A bylo to hodně vydřené. Všechna čest divákům, že v takovém nečase přišli a opět zaplnili téměř celý "Chytrý klandr". A samozřejmě opět povzbuzovali.

  Loni ještě přeborové Cholupice se však dlouhou dobu neukazovaly v nejlepším světle. Snažily se hrát na brejky, ale drtivou většinu přihrávek pochytala naše obrana vedená Ivanem "Šéfou" Šefarou. A co prošlo, to byl skoro pokaždé ofsajd.

  Mezihru však hosté příliš neovládali, naopak jsme převahu měli my. A dostávali se i do slibných šancí. Ale stále jsme nemohli trefit branku. Až ve 23. minutě kopal zleva Ivan Hašek trestňák, na jeho centr si krásně naběhl druhý Ivan v týmu - Šéfa - a přesnou hlavičkou poslal náš tým do vedení.  Ve 40. minutě jsme mohli vedení pojistit. Pavel Vodrážka postupoval zprava na brankáře, viděl ještě lépe postaveného Pepu Vladyku, přihrál mu, ale Pepovi sjel před odkrytou brankou míč z kopačky a skončil vedle branky.


  Velká šance, ale Pepovi Vladykovi (vpravo) míč sjel po kopačce

  Takže místo dvougólového vedení a uklidnění situace přišlo vyrovnání. Cholupice ve 43. minutě vůbec poprvé vystřelily na branku, Tomáš "Nelida" Poul ránu k tyči vyrazil, ale akce pokračovala. Balón se pak dostal ke kapitánovi a hrajícímu trenérovi Aleši Burdovi, ten ve vápně nezazmatkoval a střelou pod břevno srovnal skóre.

  Do druhého poločasu jsme nastoupili s vírou v další gól a cpali jsme se před branku hostí. V 54. minutě kopal Radek Šedivý roh, ve vápně se opět nejlépe zorientoval Ivan Šefara a znovu hlavičkou překonal gólmana soupeře. Jednoznačně se tak stal mužem zápasu.

  Stálý déšť pak zhoršoval terén, leckdy se fotbalisté pohybovali jak na bruslích. Měli jsme další šance. Pavel Vodrážka po pěkném sklepnutí Dominika Šalamouna jen těsně netrefil branku. Pepa Vladyka se probil do vápna, ale trefil jen brankáře.

  Cholupice šturmovaly do útoku, ale do vyložené šance se nedostaly. Naši hráči si zkušeně vítězství pohlídali a udělali tak radost sobě i příznivcům. Příští pátek na státní svátek zakončí sezónu v derby v Radotíně.

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, Šefara, Chroustovský, K.Vladyka (72. Kerbach) - Witberger (87. Barva), Cikrt, J.Vladyka, Hašek, Šedivý (92. J. Halgaš) - Šalamoun
  Branky: Šefara 2
  (jkl)