• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  11. kolo - 4. 11. 2017
  Zase jsme nechytili začátek

  FSC Libuš - Sokol Lipence 5:1 (2:0)


  Tomáš "Nelida" Poul sice vystihl směr první penalty Libuše, ale na míč nedosáhl. Prohráváme 2:0

  Právě n hřišti Libuše se loni na podzim začala otáčet nepříznivá série lipeneckého A mužstva. Naši borci tu tehdy zvítězili 1:0 a odrazili se k záchraně. Vyhráli pak i následující čtyři zápasy za sebou. Bohužel letos to nevyšlo a pořád zůstáváme pořádně namočeni v sestupových vodách...

  V zápase o šest bodů jsme opět startovalui bez některých opor. Ačkoli hrací plocha vypadala naoko pěkně, terén byl velmi těžký.

  Domácí se do nás zakousli hned od začátku a skórovali už v 8. minutě poté, co roh propadl do skrumáže a nešťastně se odrazil od Honzy "Krbečka" Kerbacha do sítě. Za dalších pět minut se probil po levé straně domácí útočník, naservíroval míč před naší kasu a zde musel kapitán Pajas Vodrážka zatáhnout za ruční brzdu. Pískala se penalta a ačkoli si Tomáš Poul na střelu sáhl, bylo rázem 2:0.

  Až potom jsme začali trochu hrát a výsledkem byly dvě šance. Nejprve Dominik Šalamoun vyprášil rukavice domácího gólmana a poté Ivan Šefara bohužel z hranice velkého vápna neprostřelil změť těl a nezopakoval tak svůj zásah ze Slivence z obdobné situace. Pak ovšem opět zahrozili hosté a vytvořili si další šance, které dílem zneškodnil náš gólman a dílem šly střely vedle.  Do druhé půle jsme změnili rozestavení a i styl hry. Na takto obtížném terénu kombinovat opravdu nešlo. A vyplatilo se. Hned v 50. minutě Dominik nádherně obstřelil z úhlu domácího gólmana a bylo 1:2. Hned nato měl gól na noze Pajas Vodrážka, když po našem rychlém kontru ve skluzu střílel z malého vápna, domácí gólman však zázračně vytěsnil nad.

  Ve chvíli, když jsme se nadechovali, zatáhl za "ručku" tentokrát hlavní arbitr (a možná měl vše vidět i pomezní), když přišla v pořadí druhá (tentokrát nespravedlivá) penalta. Sudí ji pískl po kontaktu dvou zelených, tedy domácích hráčů, kteří vše dokonale "přihráli." Náš nejbližší borec byl od incidentu nejmíň metr. Zřejmá nespravedlnost, ale co s tím naděláte, nicméně zajímal by nás docela názor delegáta...

  Ani potom jsme se nevzdali, Pajas se nádherně zavěsil do vzduchu a střelou hlavou málem přerazil břevno. V době, kdy šlo s výsledkem ještě něco udělat, přišla červená karta pro Pavla Krejzara, který si zahrál na Zorra mstitele a oplácel kopnutí zákeřně hrajícího hráče domácích Stuchlíka (kopl ležícího Pepu Vladyku šlapákem do slabin). Oba se pakovali do kabin a my namísto, abychom šli do přesilovky, inkasovali. Domácí totiž kopali trestňák, na který si opět Tomáš v naší kase šáhl, ale bohužel bylo to najednou 4:1 pro domácí.

  Pak opět Pajas ve své vyložené (už třetí) šanci z malého vápna trefil dobře, ale brankář byl opět proti a míč vytěsnil. Skóre jsme uzavřeli sami vlastním gólem. V hlavičkovém souboji se míč odrazil nešťastně od hlavy Ivana Šefary za záda Tomáše Poula, který byl příliš vyběhnutý z branky a bylo vymalováno. 5:1.

  Opět tedy neúspěch, ale považte, dva nešťastné vlastňáky a dvě pentle. Bojovnost našim hráčům upřít nelze, ale musíme zapracovat na velkém množství obdržených branek. Jsme nejhůře bránící tým soutěže, dostali jsme už 32 gólů, poslední Zlíchov, který je o bod za námi, "jen" 28.

  Tak snad to vyjde za týden, přijďte nás povzbudit na poslední domácí zápas s Cholupicemi.

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, Šefara, Chroustovský, Vodrážka, Kerbach - Witberger, Cikrt, J.Vladyka, Krejzar, Šedivý - Šalamoun (80. O.Krůta)
  Branka: Šalamoun
  (krb)