A tým

26. kolo - 17. 6. 2012
    Tři body na závěr okořeněné krásnými brankami

Sokol Lipence - Slavoj Suchdol 4:1 (2:1)

K závěrečnému jarnímu kolu k nám zavítalo již zachráněné mužstvo Suchdola. Hrát ráno (nařízeno svazem) a ještě ve vedru, to jsou faktory, které našemu týmu ne zrovna vyhovují. Ačkoli jsme se do soupeře pustili s vervou, z ojedinělé akce soupeřův hráč napřáhl z cca 25 metrů a bohužel plachtící míč skončil za zády našeho gólmana, který si sice sáhl, ale brance v 5. minutě zápasu nezabránil.

Naštěstí hned o 3 minuty později dostal krásnou přihrávku od Procházky na velkém čtverci výtečně hrající Cikrt a z úhlu na protější tyč nedal krásně utaženou střelou hostujícímu gólmanovi šanci. Pak jsme rozpoutali celý festival spálených šancí, z nichž za zmínku stojí střela Mildy Witbergera do gólmana a následná dorážka Radka Šedivého, kterou však zastavilo břevno. Neujalo se ani několik rohů (nadějné příležitosti Máry Vokurky, Procházky a Tomáše Císařovského), jak se ale později ukázalo, jen se "Lojzík" zastřeloval. Když už jsme totiž měli jít do kabin za nerozhodného stavu, vybojovali jsme další roh, z kterého posadil krásně Radek Šedivý míč na hlavu právě "Lojzovi", který nechytatelně zavěsil - 2:1 a konec půle.

Ve druhé půli hosté (zřejmě se nesešli úplně v nejsilnější sestavě, ale i my jsme měli ztráty) začali postupně odpadat. Jejich ojedinělé výpady s přehledem likvidovala naše obrana, dirigována kapitánem Halgašem. Přišel tedy náš čas, opět jsme však měli problémy s koncovkou. Procházka krásně našel Mildu, který ovšem ve velmi nadějné pozici zblízka nastřelil jen nohy padajícího hostujícího gólmana.

O chvíli nato však agilně hrající Barva (tentokráte útočící z pozice beka) se dostal již poněkolikáté do blízkosti soupeřovy svatyně a když mu Jirka Antoš kolegiálně pustil na něj směřující balón, Martin málem roztrhl bombou síť a zvýšil v 62. minutě již na 3:1. Pak přišla chvíle Mildy, který se tentokrát proměnil v nahrávače a krásnou přihrávkou za obranu vyzval k sólu Honzu Cikrta, který vyslyšel "chytrý klandr" a zkušeně padajícího gólmana nádherně přeloboval. Upravil tak již na 4:1 v cca 75. minutě. Zbytek zápasu se odehrával již víceméně z povinnosti.

Trenéři mohli být s výkonem tentokráte spokojeni. Cíl, kterým byla výhra v tomto posledním zápase jako poděkování fanouškům, kterých se v netradičním dopoledním čase sešlo vskutku dost, byl splněn, navíc k vidění byly skutečně krásné branky. Škoda jen několika zápasů, kde jsme zbytečně ztratili body, naše postavení mohlo být lepší, než konečná 5. pozice. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme pátí, bereme to všemi deseti. Ovšem po jarním startu, kdy jsme byli chvíli na 2. místě, je to mírné zklamání.

Sestava: Poul - Barva, Halgaš (K), T. Císařovský (55. Melich), Šedivý - Týč (46. Antoš), Chroustovský, Vokurka (70. Šalamoun) - Witberger, Procházka