A tým

3. kolo zimního turnaje v Radotíně - 14. 2. 2010
    Vítězství mohlo být ještě vyšší

Sokol Lipence - FK Mníšek pod Brdy 5:1 (3:1)

Soupeř, se kterým jsme naposledy prohráli 2:3, se zpočátku jevil velmi solidně. Jeho hráči byli běhaví a nenechávali našim fotbalistům příliš prostoru. Přesto jsme šli do vedení my. Míla Witberger zhruba v 15. minutě dal na 1:0.

Hned o minut později ale Mníšek vyrovnal. Na hřišti se trochu jiskřilo a létala divoká slova. Rozhodčí měl co dělat, aby rozkurážené kohouty uklidnil. Naštěstí se nám podařilo ještě do přestávky hodit se do klidu dvěma góly, které vstřelili opět Witberger a Tomáš Císařovský.

Ve druhé půli to vypadalo, že soupeř se nechce vzdát a přimáčkl nás na naší polovině. Byla to však převaha jen poziční a optická, dál než na vápno se hráči Mníšku pořádně nedostali. Naopak my jsme se snažili do otevřené obrany podnikat rychlé útoky.

Petr "Šťuch" Stauch takhle na polovině vyčíhl soupeřovu přihrávku, udělal pár rychlých kroků a krásně našel rozbíhajícího se Martina Barvu. Ten podél brankáře upravil už na 4:1. Stejný hráč slavil o chvíli později znovu, a to krásný, chytrý gól. Nejprve ale zaslouží pochvalu Vláďa Halgaš za rychlou rozehrávku standardní situace. Než se soupeř po ztrátě míče vzpamatoval, Vláďa kolmicí našel Martina, ten si všiml, že brankář stojí před brankou a nádherným obloukem ze 30 metrů zvýšil na 5:1.

Ani poté rychlé útoky neskončily. Po superpasu od Zdeňka Scheiba znovu utekl Barvič, zprava nahrával před zívající branku Mílovi Witbergerovi, ale ten neuvěřitelně z malého vápna přestřelil. Pak se za obranu dostali Míla Witberger a Jakub Hlava, ale brankář včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel.

Soupeř se dostal už jen ke dvěma střelám, ale Tomáš "Nelida" Poul s nimi neměl problémy. A tak po dobrém výkonu zvítězil náš tým o čtyři branky. "Mohli jich ale dostat osm," poznamenal po zápase kouč Honza "Krbec" Kerbach. "Ke konci byla soupeřova obrana jako průchoďák."

Sestava: Poul - Melich (Pokorný), Chroustovský, Halgaš, Stauch - P. Císařovský (Kábele), Scheib, T. Císařovský, Týč - Witberger, Barva (Hlava)
    Branky: Witberger a Barva 2, T. Císařovský