• Výsledky
    A tým B tým Starší žáci Mladší žáci Přípravka Články Stará garda

9. kolo - 18. 10. 2009
    Áčko vydřelo tři body

Sokol Lipence - Sokol Řepy 1:0 (1:0)

Chvíli před koncem se Tomáš Císařovský pokoušel hlavičkovat po centru Martina Barvy, gólman byl o zlomek vteřiny rychlejší (foceno mobilem)

Nědělní deštivé odpoledne přivítalo na podmáčeném terénu souboj týmů z širšího středu tabulky. Lipenecké áčko uhájilo jednobrankové vedení z úvodu klání a po delší plnobodové odmlce si tak mohlo znovu zapsat celé 3 body do tabulky. Tento bodový zisk posunul domácí na desátou příčku, kde dýchá na záda právě soupeřům z Řep.

Úkol zněl jasně - musíme bodovat, nejlépe vyhrát. Zatímco v sobotu už po pěti minutách béčko prohrávalo, áčku se povedl přesný opak. Hned v šesté minutě se kousek za polovinou dostal k míči Milda Witberger. V držení míče a umění fotbalové techniky prokázal svou extratřídu - proběhl mezi záložníky, oklamal obránce, nenechal se odstavit a najednou byl na malém vápně v naprosté tutovce. Kdyby Witberger tuto šanci neproměnil, diváci by snad vzteky zlomili pověstný "chytrý klandr". To by to ale nesměl být Milda. Gólmanovi hostů nedal ze své pozice sebemenší šanci - 1:0. Senzace!

Hosté tedy už od začátku museli dotahovat a bylo zcela jasné, že půjde to tuhého, pokud se nám nepodaří vstřelit druhý pojistkový gól. Hrozeb vyrovnání bylo hned několik. Naštěstí se většina střel Řep vychylovala mimo tři tyče a ty pokusy, které směřovaly mezi ně, kryl výborně chytající Poul.

Nebyli to však jen hostující hráči, kdo se snažil rozvlnit síť. Za Lipence velmi pěkně stříleli Scheib, jehož střela jen těsně minula šibenici, a Tomáš Císařovský, který nejednou vystrašil protivníkova brankáře táhlou skákavou střelou.

Ani druhá pětačtyřicetiminutovka nepřinesla, bohužel i bohudík, žádnou změnu v dosavadním skóre. Ačkoli se svěřenci trenérů Kerbacha a Jamrika snažili sebevíc, ani jednu rozjetou, mnohdy i nadějnou, akci se jim nepodařilo dotáhnout do konce. Nedařilo se ani hostím. Přesto ale postupem času stupňovali svůj tlak s cílem vyrovnat, a to i za cenu faulů.

Nedůrazný rozhodčí, jenž si od začátku utkání na hřišti nezjednal pořádek ani respekt, flegmaticky otálel s udílením karet až do úplného závěru, kdy jich rozdal hned několik. Kartový deficit bylo zjevně potřeba dohnat. Zaplať pánbůh za to, že aspoň ke konci se sudí umoudřil. Nebýt toho, opouštělo by hřiště hned několik aktérů zápasu zcela jistě se zraněním.

Konec zápasu provázelo pár nevynucených chyb ze strany domácích, které však Řepy nedokázaly potrestat. V nastavení pak ještě hosté zahrozili zdařilými centry jak ze hry, tak ze standardních situací. Jejich útok vždy ztroskotal na "věžích" Chroustovském a Císařovském. Pak nezbývalo než zapískat konec a vytoužená výhra byla na světě.

I když se předvedená hra nedá označit za nejlepší celého podzimu, na mírně favorizované Řepy to stačilo. Tam, kde se objevila mezera nebo chybička, vždy perfektně zakročil Tomáš "Nelida" Poul, a zabránil tak nejméně dvěma jasným brankám - klobouk dolů. Příští týden přijede do Lipenců Avia Čakovice. Snad nám forma vydrží a dokážeme urvat další 3 body.

Sestava: Poul - Macků, Halgaš (C), Chroustovský, Stauch - Cikrt, Scheib (80. Císařovský P.), Císařovský T., Melich (46. Týč) - Mázdra (60. Barva), Witberger
    Branka: Witberger
    (kov)